PRUDNICKA GRANICA CUDÓW – NIEZAPOMNIANA PRZYGODA W GÓRACH OPAWSKICH

Gmina Prudnik oferuje niezapomniane przygody w Górach Opawskich. Przygotowane przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik zgłoszenie Prudnickiej Granicy Cudów w 2015 r. otrzymało nagrodę główną w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Opolszczyzny Certyfikat OROT 2015. Produkt zakwalifikował się także jako jeden z trzech najlepszych w województwie, do konkursu ogólnopolskiego Polskiej Organizacji Turystycznej. 
Na produkt składa się m.in.:
-sieć wielofunkcyjnych ścieżek: szlaki piesze, w tym m.in. Prudnicki Szlak Miejski, rowerowe, nordic walking, konne, wraz elementami małej infrastruktury oraz ogólnodostępnymi wieżami widokowymi. Szlaki łączą się z czeskim systemem tras turystycznych.
- Sanktuarium św. Józefa jako ważne miejsce pielgrzymkowe w województwie opolskim. W latach 50. XX w. więziony był w prudnickim klasztorze Prymas Kardynał Stefan Wyszyński.
- w pełni wyposażone Schronisko Młodzieżowe w Prudniku z filią w Wieszczynie o zróżnicowanym standardzie, przystosowane również do obsługi osób niepełnosprawnych wraz z kategoryzowanymi punktami informacji turystycznej.
Produkt obejmuje obszar wschodniej części Gór Opawskich, znajdujący się na terenie Gminy Prudnik.