CITYWALK MIEJSKIE TRASY TURYSTYCZNE KĘDZIERZYNA – KOŹLA

Zapraszamy do spaceru po najciekawszych zakątkach Kędzierzyna-Koźla. Czeka tu na Was dużo ciekawych informacji, interesująca architektura i pomniki przyrody! Kędzierzyn-Koźle to doskonałe miejsce do pieszych wędrówek  i rowerowych wycieczek. Zachęcamy do odwiedzenia zabytków, do spaceru po Koźlu, Kędzierzynie i Sławięcicach, do zapoznania się z bogatą historią miasta wędrując Miejskimi Trasami Turystycznymi.
„Miejskie trasy turystyczne zintegrowanym produktem turystycznym miast polsko – czeskiego pogranicza” to produkt, który w 2011 r. zdobył nagrodę na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2011 w kategorii Szlak.
Powstałe trasy zrealizowane zostały przez Kędzierzyn-Koźle w ramach wspólnego projektu z miastami Bardo, Kłodzko i Świdnica na terenie Polski oraz Česká Skalice i Přerov w Republice Czeskiej. 
Celem projektu było poszerzenie oferty turystycznej uczestniczących w projekcie partnerów poprzez działania zapewniające szeroki dostęp do informacji. Jednym z nich było wyznaczenie i oznakowanie tras turystycznych ułatwiających mieszkańcom i turystom zwiedzanie miast. Uzupełnieniem tablic z opisem poszczególnych punktów w mieście są przewodniki audio, dostępne do wypożyczenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu (Rynek 3).
W Kędzierzynie-Koźlu wyznaczone zostały 4 trasy. Dwie z nich obejmują swoim zasięgiem dawne Koźle, trzecia prowadzi przez starą część Kędzierzyna, zaś czwarta wiedzie przez osiedle Sławięcice ze słynnym zabytkowym parkiem, który jest jednym z największych i najciekawszych parków w Województwie Opolskim.