OPOLE | "SWINGOWYM ŚLADEM PRZEZ AMERYKĘ"

Data wydarzenia
-
Miejsce wydarzenia
Sala Koncertowa
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
ul. Krakowska 24
45-075 Opole
Opis wydarzenia

"Swingowym śladem przez Amerykę"

Michał Hadasik – fortepian i prowadzenie koncertu
Jessica Heim – wokal
LaLa Deaton – wokal
James Richardson – wokal
Russell Hospedales – wokal
Luigi Leoni  – gitara elektryczna
Żenia Betliński – kontrabas
Ladislav Benda – perkusja

W programie:
przeboje muzyki amerykańskiej takich wykonawców jak Frank Sinatra czy Ella Fitzgerald.

Kojarząca się z krakowskim klimatem, choć po części opolska, Scena pod Regałem pod dyrekcją Michała Hadasika wystąpi ponownie w Filharmonii Opolskiej. Tym razem z gośćmi prosto ze Stanów Zjednoczonych, zespołem JaLaJeRu, prezentując przeboje muzyki amerykańskiej.

Zrządzenie losu to jedyny sposób na opisanie historii powstania jazzowej grupy wokalnej JaLaJeRu z Nashville. LaLa Deaton, Jessica Heim, Russell Hospedales i James Richardson to nie tylko wokaliści. Każdy z nich wnosi niewiarygodnie bogate doświadczenie wykonawcze z lat pracy na scenie muzycznej w Nashville, Nowym Jorku i Los Angeles. Niektórzy występują jako support z najbardziej rozpoznawalnymi nazwiskami muzyki country i pop. Piszą i aranżują przeboje, koncertują też dla tysięcy osób podróżujących na największych statkach rejsowych na świecie.

Połączenie talentu i techniki wokalnej JaLaJeRu z ich umiejętnością komponowania nietuzinkowych utworów i tworzenia aranży sprawia, że ich występy są bogatym i wyjątkowym doświadczeniem dla entuzjastów jazzu wokalnego.
 

 

Bilety do kupienia w kasie Filharmonii