JAZZ AROUND FESTIVAL 2022

Miejsce wydarzenia
Zamek Moszna
Opis wydarzenia

Jazz Around Festival – premierowe wydarzenie w Zamku w Mosznej i koncert specjalny Poluzjantów już 16 i 17 września

4 sceny, 22 artystów, 2 dni międzynarodowego, muzycznego święta, podczas którego królować będzie funk, groove i szeroko pojęty jazz. 16 i 17 września, podczas pierwszej edycji Jazz Around Festival, w klimatycznej scenerii Zamku w Mosznej wystąpią m.in. Poluzjanci, Jules Buckley, Theo Katzman, Cody Fry, Jazzanova, Anomalie, Scary Pockets, Secret Night Gang, EABS, Marek Napiórkowski, Kinga Głyk, Adam Bałdych & Łukasz Ojdana oraz Kuba Więcek Trio.
Jazz Around Festival to muzyczne spotkania – młodości z tradycją, kultowej twórczości z odważnym brzmieniem i jazzu z energetycznym funkiem. Osadzony na terenach zamku festiwal łączy historię z nowoczesnością, tworząc zaskakującą fuzję dźwięków i niezwykłej, pałacowej atmosfery. Unikatowy klimat i ponadczasowy charakter festiwalu będzie można poczuć już od pierwszego dźwięku. Koncerty wypełnią zarówno kameralne komnaty zabytkowej rezydencji, jak i jej czarujące ogrody. Słynące z 99 wież, 365 pomieszczeń i rozległego parku z kilkusetletnimi dębami oraz lipami miejsce oczaruje festiwalową publiczność. Ta bajkowa okolica skrywa wiele tajemnic, a muzyka jest świetnym pretekstem do ich odkrycia! Bilety dostępna na www.jazzaround.pl
Premierowe wydarzenie w Zamku w Mosznej, inspirowane legendarnymi Montreux Jazz Festival i North Sea Jazz Festival, otwiera nowy rozdział na polskiej scenie muzycznej. 
– Cudowne wnętrza, zapierająca dech disneyowska bryła zamku i piękny ogród świetnie korespondują z proponowanymi w line-upie koncertami wybitnych artystów i wirtuozów swoich instrumentów – podkreśla Marek Szymański, organizator wydarzenia. – Koncert Poluzjantów, których powrót na jedyne wydarzenie w tym roku będzie z pewnością najbardziej wyczekiwanym „smaczkiem” tegorocznej edycji festiwalu. Na uwagę zasługuje również Jordan Rakei, Anomalie czy Jules Buckley z repertuarem Quincy Jonesa oraz orkiestrą AUKSO – dodaje.