OGÓLNOPOLSKI WYŚCIG KOLARSKI O PUCHAR WÓJTA GMINY CHRZĄSTOWICE

Gmina Chrząstowice jest organizatorem Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice. Co roku, w kwietniu, na wyścig zjeżdża się ponad 300 kolarzy z Polski. 
Celem wyścigu jest popularyzacja kolarstwa na terenie Gminy Chrząstowice i województwa opolskiego, promocja gminy i promocja województwa.
Wyścig organizowany jest w kilku kategoriach: elita, junior, junior młodszy, młodzik. W wydarzeniu duże emocje budzi wyścig przedszkolaków oraz cieszący się sporą popularnością wyścig VIP-ów.
Gmina Chrząstowice od lat przyjazna jest kolarstwu. Dzięki ścisłej współpracy z LKS "Ziemia Opolska" jest współorganizatorem takich imprez sportowych jak: Ogólnopolski Przełaj Kolarski w Falmirowicach, Ogólnopolski Wyścig Kolarski "O Puchar Wójta Gminy Chrząstowice" oraz Puchar Polski Juniorów Młodszych i Juniorów – Memoriał Joachima Halupczoka w Niwkach. Imprezy te cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kolarzy z całej Polski. Nieraz goszczą na nich kolarze z Czech i Litwy. Chrząstowice to jedyna gmina w Polsce, z której wywodzą się aż trzej medaliści olimpijscy w kolarstwie: Benedykt Kocot, Edward Barcik i nieżyjący już Mistrz Świata w kolarstwie 1989 r. Joachim Halupczok.