FESTIWAL KULINARNY OPOLSKIE SMAKI W OPOLU

Festiwal Kulinarny Opolskie Smaki, który odbywa się co roku w sierpniu, to szereg kulinarnych zwyczajów, tak regionalnych, jak i światowych. To idealna impreza dla łasuchów i koneserów dobrego jedzenia. Za każdym razem pod innym tematem przewodnim. Jest to wyjątkowy festiwal, bo co roku znajdziemy na nim inne smaki.
Podczas Festiwalu odbywają się liczne pokazy kulinarne, w tym pokazy dekorowania potraw, prelekcje, dyskusje. Organizowane są konkursy oraz warsztaty pieczenia chleba, gotowania, dla dzieci warsztaty lukrowania i inne. To także degustacja przepysznych potraw regionalnych, w tym własnoręcznie robionych serów, wędlin czy miodów. W strefie piwowarskiej istnieje możliwość skosztowania piw rzemieślniczych.
Dla najmłodszych organizatorzy zapewniają specjalną strefę aktywności i zabaw, w której znajdują się takie atrakcje, jak ścianka wspinaczkowa i tor do jazdy na wrotkach. W strefie relaksu będzie można odpocząć na specjalnie do tego przygotowanej plaży z leżakami, hamakami i palmami. To doskonałe miejsce dla całych rodzin, w którym będzie można odpocząć, zjeść, a także posłuchać świetnej muzyki.
Na Festiwal Kulinarny Opolskie Smaki przyjeżdżają znani kucharze z całego świata, jak Jakub Kuroń, Charles Daigneuault (uczestnik programu MasterChef), Paulina Foremny (MasterChef Junior), Adam Czapski (Hell`s Kitchen), Adrian Feliks (Top Chef Polska).
Całemu wydarzeniu towarzyszy muzyka na żywo, a wieczór umilają koncerty znanych zespołów muzycznych.