ŚTANTIN

Restauracja położona na obrzeżach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego to Gospoda z wieloletnią tradycją, umiejscowiona w zabytkowym budynku z lat 1830-1860. Swoją
nazwę wywodzi od pradziadka Konstantego, który swoją restauratorską pasję przekazał kolejnym pokoleniom.
Śtantin to domowa, tradycyjna kuchnia i swojska atmosfera oraz największy wybór śląskich dań na szlaku kulinarnym Opolski Bifyj. Do jej specjalności należą m.in. panczkraut z żeberkami, kluski przetarte z boczkiem i jajkiem, schab po śląsku, grzybionka i zupa Snelka. Wszystkie dania dostępne są także w ofercie Catering Service.
Niepowtarzalne smaki potraw oraz ciekawa forma ich podania zadowolą każde podniebienie, a profesjonalna obsługa na najwyższym poziomie zapewni perfekcyjną organizację różnego rodzaju przyjęć i uroczystości. 
Często zaglądają tu miejscowi goście w podróżach sentymentalnych oraz przy okazji organizowanych licznych imprez cyklicznych, a także turyści penetrujący Stobrawski Park Krajobrazowy.
Restauracja dysponuje trzema salami na dwóch poziomach, jest przyjazna dzieciom, posiada kącik z zabawkami, książkami i malowankami, a na zewnątrz plac zabaw z piaskownicą i domek ze zjeżdżalnią. 
Ponadto, dysponuje pokojami gościnnymi, posiada piękny ogród ze ścieżkami spacerowymi, którego elementy ozdobne pozwalają na wykonywanie ciekawych zdjęć plenerowych, a fontanna i strumyk wodny zapewniają chwilę relaksu.