OGRÓD ZOOLOGICZNY W OPOLU

Znajdujące się na opolskiej Wyspie Bolko ZOO stanowi wielką atrakcję całego regionu. Utworzony w latach 30. XX wieku Ogród Zoologiczny w swojej długiej historii odradzał się dwa razy: po II wojnie światowej i po powodzi stulecia w 1997 r. Obecnie w krainach zoogeograficznych opolskiego ZOO żyją zwierzęta z różnych kontynentów. 
Ogród Zoologiczny w Opolu może pochwalić się m.in. piękną żyrafiarnią, wybiegiem goryli, basenem z jedynymi w Polsce uchatkami kalifornijskimi, wyspą lemurów, pawilonem płazów, czy Krainą Bioróżnorodności, czyli egzotyczną szklarnią z wolierą dla ptaków. Wielką atrakcją dla zwiedzających jest karmienie zwierząt, m.in. goryli, uchatek i pelikanów. Na dzieci czekają place zabaw, mini park linowy oraz mini zoo. Przy wejściu do ZOO można wypożyczyć wózki do przewozu dzieci.
Ogród Zoologiczny w Opolu to miejsce, w którym spędzić można wiele godzin, obserwując zachowanie zwierząt. Ponadto, w otoczeniu bujnej przyrody znajdują się miejsca piknikowe i punkty gastronomiczne, działają także Cafeterka Dżungla oraz Karczma Pod Dębami, gdzie można zjeść pyszny obiad.
Ogród stale się rozrasta, niedawno sprowadziły się do niego Atos i Portos, czyli lwy angolskie, a obecnie realizowana jest największa inwestycja w historii opolskiego ZOO, polegająca na budowie ogromnego kompleksu akwariów z rafą koralową i licznymi morskimi zwierzętami jak np. rekiny i płaszczki.

 

Ogród Zoologiczny w Opolu dwukrotnie otrzymał nagrodę Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT: w 2009 i 2021 roku.