PARK 800-LECIA W OPOLU

Park 800-lecia to nowy miejski park w Opolu znajdujący się na Wyspie Bolko, w niedalekiej odległości od ogrodu zoologicznego. Na tym 10-hektarowym terenie między Odrą i kanałem Ulgi powstały ścieżki pieszo-rowerowe, nowoczesny plac zabaw oraz strefa rodzinna i wypoczynkowa. Wszystko w otoczeniu zieleni: drzew, krzewów i kwiatów, które zachwycają szczególnie wiosną. Park jest oświetlony, także nawet po zmroku można tu miło spędzić czas wśród zieleni i z dala od ruchu ulicznego.
W parku posadzono około trzech tysięcy drzew oraz kilkanaście tysięcy krzewów. Całość uzupełnia i zdobi olbrzymia łąka kwiatowa – raj dla pszczół, trzmieli i innych owadów zapylających. W centralnej części parku zlokalizowano „Skwer Opolan”, który ma upamiętniać najwybitniejszych mieszkańców naszego miasta.
Obok ścieżek spacerowych, są także ciągi komunikacyjne dla rowerzystów oraz rolkarzy, których w tej okolicy nie brakuje. Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których postawiono tu jeden z największych w Opolu placów zabaw. Tutejszy plac zabaw prezentuje się fantastycznie! Ze względu na bliskość Zoo urządzenia do zabawy kształtem nawiązują do kolorowych zwierząt. Znajduje się tu ślizgawka w formie żyrafy, fabryka piasku, różnego rodzaju pajęczyny linowe, trampoliny i tory przeszkód. Są również ruchome kostki, na których znajdują się atrakcje turystyczne Opolszczyzny oraz ciekawostki przyrodnicze.