STARA FABRYKA TUŁOWICE

Ceramika Wojtaszek Sp. J. jest rodziną firmą, która od 1983 roku specjalizuje się w produkcji wyrobów ceramicznych. Firma początkowo koncentrowała się na produkcji mas i szkliw ceramicznych, przez lata rozwijając swoją ofertę. Obecnie produkcja kamionkowych wyrobów ceramicznych stanowi znaczącą część jej działalności.
Firma jest największym producentem opakowań ceramicznych w Polsce. Głównie są to butelki ceramiczne, słoiczki i pojemniki. Wszystkie projekty są tworzone i realizowane pod indywidualnie preferencje klientów z całego świata. 
Warto wspomnieć, że siedziba Ceramika Wojtaszek Sp. J. znajduje się w budynkach Starej Fabryki Porcelitu w Tułowicach, miejscu o bogatej historii, związanej z produkcją ceramiki. Firma z dumą podtrzymuje wielowiekowe tradycje ceramiczne tego regionu, tworząc nadal w tej samej technologii. 
W archiwum firmy znajdują się niegdyś znane i cenione fasony wyrobów ceramicznych, takie jak OPOLE, EWA, BETTY, MIRA, DARIA, ATENA. Dzięki wykupieniu zasobów modelarni i zgody na produkcję od byłych Zakładów Porcelitu Tułowice S.A., te klasyczne wzory wracają na stoły pod marką "STARA FABRYKA".
Dziś ręcznie malowane, podszkliwnie, różnymi dekoracjami, zachwycają odbiorców z Polski, Europy i USA. 
STARA FABRYKA - to więcej niż sama marka, to część historii. Dlatego powstał pomysł, aby w nadchodzących miesiącach otworzyć Fabrykę i umożliwić zwiedzającym zobaczenie tego fascynującego procesu wytwórczego i poczuć materiał jakim jest ceramika. 
Ceramika Wojtaszek Sp.J. STARA FABRYKA TUŁOWICE to firma, która dzięki połączeniu tradycji i innowacyjności, tworzy wyroby ceramiczne najwyższej jakości.

„Tu piękno spotyka tradycje”  Facebook