NYSKI DOM KULTURY

Nyski Dom Kultury należy do najstarszych instytucji kulturalnych w Nysie – działa od 1972 roku. Widownia posiada około 450 miejsc. Każdego roku w zajęciach kulturalnych, festiwalach, koncertach, wystawach czy przeglądach filmów uczestniczą tysiące osób. 

Pasje i zainteresowania można rozwijać na różnych zajęciach, obecnie w prowadzonych przez NDK zajęciach bierze udział około 200 osób. Dom Kultury jest miejscem sprzyjającym rozwojowi ruchu amatorskiego i odkrywania nowych talentów. Działają tutaj: Chór Gaudeamus, zespół taneczny Harmonia w Chaosie, Nyskie Studio Piosenki (Zespół wokalno-instrumentalny), Stokrotki 50+ (zespół taneczny), grupa szachowa, zespół tańca orientalnego Nashita Belly Dance, zespół tańca latino i Zespół Pieśni i Tańca Nysa. Prowadzimy także zajęcia teatralno-muzyczne. 

Aktualnie bardzo prężnie rozwija się sekcja teatralna i kontynuuje się teatralne tradycje. W tym miejscu znajdował się budynek Teatru Miejskiego w Nysie, otwartego 14 października 1852 r. 
Działa także Galeria Foyer, która organizuje wystawy lokalnych artystów i nie tylko. Nyski Dom Kultury administruje dwoma obiektami fortecznymi – Bastionem św. Jadwigi i Fortem Wodnym. W Bastionie NDK prowadzi Punkt Informacji Turystycznej, małe centrum nauki „SOWA” oraz Nyskie Centrum Edukacji o Niepodległości.