MAŁE CENTRUM NAUKI "SOWA" W NYSIE

Zapraszamy do Małego Centrum Nauki "SOWA" w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na ekspozycję składają się ciekawe, interaktywne eksponaty, które nadają się do eksperymentowania, zabawy i nauki dla wszystkich. 
Znajdziemy tam m.in. urządzenia jak obrotowy stolik, rysowanie w lustrze, idealna asymetria, obrotowe lustra, mistrzowie szybkiego zapamiętywania, wiszące piłki, rowerowe przekręty czy konstrukcję do słyszenia kośćmi...
Bardzo ciekawą przestrzeń stanowi Majsternia do samodzielnego budowania konstrukcji.  
Tutaj każdy przekona się, że myśli lepiej niż myśli! Na najmłodszych czeka również strefa zabawy wyposażona w przeróżne klocki do konstruowania i zabawki oraz nowa przestrzeń do organizowania warsztatów (naukowych, ekologicznych itp.) i urodzin.  
Stworzenie „Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA” to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki. Wpisuje się w programy realizowane przez Ministra w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki, mające na celu popularyzację i upowszechnianie nauki oraz badań naukowych. Minister przyznał Centrum Nauki Kopernik dotację celową na uruchomienie lokalnych stref aktywności w latach 2021–2023.  
Centrum Nauki Kopernik od początku istnienia promuje ideę uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu - eksperymentowaniu. Metoda ta umożliwia poszerzenie wiedzy, a także wspiera rozwój kompetencji przyszłości, inspiruje, skłania do współpracy, rozbudza ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości. Projekt realizuje Nyski Dom Kultury przy wsparciu Gminy Nysa.  
 

Godziny otwarcia:
wt.-pt. 8:00-16:00 
sob. 10:00-18:00 

Czas zwiedzania 1,5-2 h. 
Bilety do kupienia w Punkcie Informacji Turystycznej w Bastionie św. Jadwigi. Płatność tylko gotówką.  
e-mail: bastion.nysa@ndk.nysa.pl