OLESKA PROMENADA

Oleska Promenada to niezwykła przestrzeń publiczna w Województwie Opolskim, licznie nagradzana w wielu konkursach. W 2021 r. otrzymała nagrodę główną Marszałka Województwa Opolskiego w Konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego 2021. W tym samym roku zdobyła także wyróżnienie w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2021 - Certyfikat OROT.
To bardzo zadbane, zielone miejsce. Przez promenadę przepływa kanał Młynówka, są tu trzy oryginalne mosteczki inspirowane holenderskimi kładkami, a także mini amfiteatr. To miejsce spotkań, spacerów, umożliwiające także jazdę na rolkach czy hulajnogach, a także doskonała przestrzeń na różnego rodzaju wydarzenia organizowane w Oleśnie.  Strefa rekreacyjno-wypoczynkowa składa się z wielu ciekawych elementów. Na istniejących skarpach wybudowano tarasy z siedziskami, podświetlonymi od dołu, które podczas imprez plenerowych wraz z 6 leżakami wypoczynkowymi tworzą widownię. Posadzka na alei głównej wykona jest z płyt granitowych. W jej centralnej części wykonano fontannę posadzkową z oświetleniem, a obok ustawiono duże, białe donice z roślinami, na wzór tych, które można zobaczyć na placach rekreacyjnych w Stanach Zjednoczonych.
Promenada, dzięki nadaniu nowych, innowacyjnych i ciekawych funkcji stała się miejscem idealnym do wypoczynku i rekreacji. Przestrzeń ta stała się doskonałą promocją miasta przyciągającą zdecydowanie większą niż dotychczas liczbę gości.