OPOLSKA PRZYGODA – SPŁYWY KAJAKOWE I USŁUGI PRZEWODNICKIE PO WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Usługi kajakowe i przewodnickie OPOLSKA PRZYGODA już od 2013 roku organizują spływy kajakowe oraz świadczą usługi przewodnickie po województwie opolskim.
To rodzinna firma, która specjalizuje się w kompleksowej organizacji spływów kajakami/kanadyjkami po rzekach: Stobrawa, Strumień Wołczyński i Kluczborski, Budkowiczanka oraz Prosna. Walorem tych rzek jest czystość ich wód, piaszczyste dno, malownicze położenie i stosunkowo niewielka głębokość (poziom wody średnio po kolana i pas dorosłej osoby). Dodatkową atrakcją spływu Stobrawą jest fakt, iż większa część trasy przebiega przez obszar Natura 2000 „Łąki nad Stobrawą w okolicach Kluczborka” bądź przez Stobrawski Park Krajobrazowy.
Firma oferuje organizację spływów dostosowanych do umiejętności i doświadczenia uczestników, zarówno dla osób początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych kajakarzy (z licznymi przenioskami kajaka, naturalnymi przeszkodami itp.). Dokładna trasa spływu pozostaje zawsze do uzgodnienia. Przed rozpoczęciem spływu prowadzony jest instruktaż obsługi kajaka/kanadyjki, przedstawione zostają zasady bezpieczeństwa podczas spływu oraz informacje o napotykanych na danej trasie przeszkodach i sposobach ich pokonania. Dbając o bezpieczeństwo uczestników spływu, organizatorzy osobiście pomagają uczestnikom przy pokonywaniu przeszkód. 
Opolska Przygoda oferuje także organizację pieszych, rowerowych i autokarowych wycieczek po zabytkach i atrakcjach turystycznych województwa opolskiego. 
Z przyjemnością przybliża dzieje Opolszczyzny, jej zabytki i atrakcje turystyczne, przedstawia ciekawostki i anegdoty dotyczące życia jej mieszkańców.

Pan Krzysztof Adamski posiada uprawnienia przewodnika terenowego po województwie opolskim, a ponadto jest koordynatorem Koła Przewodników i Pilotów przy Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Członkiem Zarządu Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
W 2015 r. Opolska Przygoda otrzymała Certyfikat OROT dla Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Opolskiego.