PŁYWALNIA "AKWARIUM" W OPOLU

Kryta Pływalnia Akwarium w Opolu należy do obiektów Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Opolu. Pływalnia została wybudowana w latach 60. XX wieku. Natomiast w 2000 roku przeszła gruntowny remont i dziś jest jednym z najnowocześniejszych obiektów wodnych. Czynna codziennie od 6:00 do 22:00, z wyjątkiem wakacji z powodu przerwy technologicznej. 
Do dyspozycji klientów są dwa baseny: sportowy o wymiarach 25 x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 3,8 m, który może pomieścić jednocześnie 60 pływających osób oraz basen rekreacyjny o wymiarach 12 m x 6 m. Dodatkową atrakcją jest jacuzzi (wanna do hydromasażu) oraz sauna fińska. Basen posiada także zjeżdżalnię wodną o długości 35 m. Na parterze znajduje się mała niecka o wymiarach 12 m x 6 m, która przeznaczona jest w głównej mierze do zajęć rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnością, do pływania korekcyjnego, nauki pływania dla dzieci i niemowląt oraz do zajęć ruchowych dla kobiet w ciąży. Nad bezpieczeństwem pływających czuwa wyszkolona kadra ratowników. Obiekt jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.
Kryta pływalnia prowadzi kursy pływania dla dzieci, dorosłych i niemowląt, kursy nurkowania Aqua aerobik, zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży a także zajęcia korekcyjne i rehabilitacyjne. Na terenie pływalni znajdują się sauny, solarium oraz punkt gastronomiczny.