Уважаемые гости, веб-сайт VisitOpolskie находится на стадии разработки. Все письма и мнения просим направлять по адресу: u.kiraga@ocit.pl Приносим извинения за временные трудности.

Opolskie na Holiday World 2018 w Pradze27.09.2018

W dniach 15-18 lutego 2018 roku w Pradze odbyły się najważniejsze targi turystyczne w Czechach- Holiday World. Na narodowym stoisku Polski promowało się także województwo opolskie.

Pierwsze dwa dni targów przeznaczone były dla profesjonalistów, natomiast konsumenci mogli odwiedzać imprezę w weekend. Tegorocznym krajem partnerskim była Słowacja.

Na polskim stoisku swoje oferty oprócz Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej prezentowało czterech wystawców: Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Powiat Cieszyński, Miasto Giżycko i Uzdrowisko Świnoujście. Czesi najczęściej pytali o trasy rowerowe, atrakcje turystyki aktywnej, wypoczynek nad morzem i nad jeziorami. Szczególnie doceniali obiekty zamkowo – pałacowe.

OROT promowała najważniejsze miejsca atrakcyjne dla turysty z Czech. Głównym tematem były zamki i pałace w regionie, szczególnie zamek w Mosznej i w Niemodlinie oraz piesze i rowerowe trasy na pograniczu polsko – czeskim, w szczególności okolice Nysy, Prudnika i Głuchołaz. Publikacja „Szlak miejski Głuchołaz” rozchodziła się jak świeże bułeczki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także mapy z Krainy Dinozaurów, w których zawarte były atrakcje turystyczne właśnie z tamtego terenu oraz broszury okolic Kędzierzyna- Koźla.

Odwiedzający nasze stoisko byli częstowani regionalnymi wyrobami ze Spółdzielni Pracy „Cukry Nyskie”, a słodkości cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Bardzo gorąco dziękujemy za przekazanie swoich wyrobów do degustacji.

Czesi często wspominali swoje podróże do naszego województwa, które bardzo im się podoba.

 

Спасибо! Заявление принято. Благодаря Вам, мы можем постоянно повышать качество доступной информации.

Заполните регистрационную форму.

Имя:
Контакт:
Повод:

Спасибо! Заявление принято. Благодаря Вам, мы можем постоянно повышать качество доступной информации.

Заполните регистрационные данные.

Имя:
Контакт:
Опишите ошибку: