43. OPOLSKIE KONFRONTACJE TEATRALNE „KLASYKA ŻYWA”3 Kwiecień - 8 Kwiecień

Od 3 do 8 kwietnia Teatr im. Jana Kochanowskiego ponownie stanie się miejscem prezentacji najciekawszych inscenizacji klasycznej literatury polskiej. To największe wydarzenie tego typu w kraju. W Opolu prezentujemy to, co w polskiej klasyce teatralnej najistotniejsze, żywe, mocne i wciąż aktualne.

Tegoroczny Festiwal połączony będzie z przyznaniem nagród w ogólnopolskim konkursie „Klasyka Żywa”. Konkurs ten ma na celu docenienie najciekawszych inscenizacji polskiej literatury klasycznej.

Miło nam poinformować, że dziś  ruszyła przedsprzedaż biletów na spektakle konkursowe w ramach 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych / „Klasyka Żywa”!

Bilety w specjalnych cenach obowiązują tylko do 11 marca. Zapewniamy, że nie warto zwlekać z zakupem, bo przed nami tydzień prawdziwej mocy klasyki.

Od 3 do 8 kwietnia Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu będzie gościł najlepsze spektakle z całej Polski – Warszawy, Krakowa, Lublina, Supraśla, Kalisza oraz Katowic. Zobaczymy nowe interpretacje takich tekstów jak „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Dziady” Adama Mickiewicza, „Chłopi” Władysława Reymonta czy inscenizację „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej. 43. OKT / „Klasyka Żywa” to sześć dni pełnych spektakli, koncertów, warsztatów i innych wydarzeń towarzyszących. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Wszystko to w klasycznie dobrym stylu.

Bilety dostępne online oraz w kasie Teatru. Ilość dostępnych biletów w przedsprzedaży – ograniczona.

Oprócz siedmiu spektakli konkursowych organizatorzy planują szereg imprez towarzyszących, które urozmaicą program 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych. Program już wkrótce!

Przed nami niezwykle intensywne festiwalowe dni. Poczujcie z nami MOC KLASYKI!

http://teatropole.pl/43-oktklasyka-zywa/

http://teatropole.pl/43-okt-klasyka-zywa-ruszyla-przedsprzedaz/

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa opiniom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Powód:

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa uwagom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Opis błędu: