Projekcja filmu dokumentalnego i spotkanie autorskie w ramach obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu21 Marzec 2017

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na

Projekcję filmu dokumentalnego i spotkanie autorskie w ramach obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

 

We wtorek 21 marca 2017 r. o godz. 18:00  w Muzeum Śląska Opolskiego odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Polskie lato, węgierska jesień” oraz spotkanie autorskie z reżyserem dzieła – Zofią Kunert. Dokument opowiada o rewolucji węgierskiej 1956 oraz pomocy, której Polacy udzielali Węgrom w tym czasie. W filmie pojawia się także wątek słupów nagrobnych, tzw. kopijników, które były inspiracją do powstania obelisku poświęconemu bohaterom rewolucji węgierskiej 1956 w Opolu. W spotkaniu wezmą udział goście z miasta Székesfehérvár oraz komitatu Fejér – węgierskich partnerów Opola i województwa opolskiego.

Projekcja filmu jest częścią obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Opolu, które zostały włączone do wydarzeń związanych z Rokiem Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017.  Organizatorami obchodów są: Urząd Miasta Opola i Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, a patronem honorowym – Konsulat Generalny Węgier w Krakowie.

Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa opiniom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Powód:

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa uwagom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Opis błędu: