Dla aktywnychKajakiem przez opolskie (1 dzień)
Mała Panew - Brynica

MAŁA PANEW. To trasa dla tych, którzy od biernego leżenia na plaży, czy wielogodzinnego wpatrywania się w telewizor, wolą aktywny wypoczynek. Ruch (zwłaszcza pracę mięśni rąk) zapewni nam wiosłowanie w kajaku podczas spływu kajakowego Małą Panwią. To najpopularniejsza wśród kajakarzy rzeka na Opolszczyźnie. Czterogodzinny spływ zagwarantuje sporo atrakcji (z przenoszeniem kajaków przez leżące w rzece kłody włącznie) i sprawi, że nabierzemy ochoty na więcej zabawy.
zobacz więcej >

Góry Opawskie na sportowo (1 dzień)
Pokrzywna - Moszczanka - Biskupia Kopa

POKRZYWNA. Aktywny dzień w Górach Opawskich rozpoczniemy od zabawy w parku linowym w Pokrzywnej. Obiekt gwarantuje świetną zabawę nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Do dyspozycji są dwie trasy linowe: uniwersalna i extreme. Dla odważnych jest Big Swing – czyli skoki na wahadle z wysokości ponad 14 metrów. Jeśli ktoś nie zamierza wspinać się po linach i woli spokojniejsze rozrywki, to może zdecydować się na strzelanie z łuku w Prudniku. Jeśli pogoda nie dopisze, to zajęcia mogą się odbyć w hali sportowej.
zobacz więcej >

Na dwóch kółkach na spotkanie z przyrodą (1 dzień)
Wierzchy - Radomierowice

Chociaż nie ma wytyczonych tras rowerowych po Stobrawskim Parku Krajobrazowym, to jednak warto skorzystać z istniejących leśnych dróg i napawać się nie tylko zapachem, ale także spokojem tutejszych borów. Pętlę proponowanej trasy rozpoczynamy w Wierzchach w gospodarstwie agroturystycznym „U Norberta i Uli”. Później przez Szum i Zawiść jedziemy drogą asfaltową.
zobacz więcej >

Pływaj, strzelaj, rzucaj! (2 dni)
Mała Panew - Krasiejów - Byczyna

MAŁA PANEW. Nasz spływ kajakowy malowniczą rzeką, której źródła znajdują się koło miejscowości Koziegłowy, zaczynamy na wysokości Zawadzkiego. Przez trzy godziny będziemy się zmagać z licznymi meandrami na tym odcinku rzeki. Mała Panew przepływa przez malowniczy las. Musimy się także przygotować na naturalne przeszkody w postaci przewróconych drzew, które są dziełem mieszkających tam bobrów. Dla jednych przeszkody będą utrudnieniami, a dla innych będą stanowić dodatkowe atrakcje w czasie spływu.
zobacz więcej >
Rowerem przez Księstwo Nyskie (3 dni)
Ścibórz - Trzeboszowice - Javornik - Złoty Stok - Otmuchów - Piotrowice Nyskie

ŚCIBÓRZ. Trzy intensywnie spędzone dni w Księstwie Nyskim mogą Was trochę zmęczyć fizycznie, ale na pewno napełnią Was energią do pracy na cały tydzień. Program wycieczki nie jest trudny, a każdy, kto choć kilka razy w sezonie siedział na rowerze na pewno sobie poradzi. Oprócz jazdy po ciekawych terenach, będziecie mieli okazję zwiedzić fajne miejsca i poznać interesujących ludzi. Pierwszy dzień zaczynamy od wieczornego ogniska lub grilla.
zobacz więcej >

Kajakiem i piechotą przez Stobrawski Park Krajobrazowy (1 dzień)
Stobrawa - Zawiść - Dąbrówka Dolna

Naszą wycieczkę zaczynamy od spływu leśnym odcinkiem Stobrawy. Jest on bardzo malowniczy, a rzeka jest tu szeroka i dość płytka. Dopływamy do miejscowości Zawiść, gdzie wchodzimy na ścieżkę przyrodniczą „Śródleśne Łąki”. Długość całej pętli to 10 km. Jednak piesze wycieczki grupowe ograniczane są do odcinka Zawiść – Dąbrówka Dolna, na którym znajduje się większość przystanków (długość 4,5 km).
zobacz więcej >


Pobierz powyższe oferty w pliku PDF >

Pobierz pełny katalog produktów turystycznych w pliku PDF (33MB) >

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa opiniom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Powód:

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa uwagom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Opis błędu: