Wycieczki tematyczne po OpolszczyźnieSzlak sakralny (1 dzień)
Jemielnica - Góra Św. Anny - Kamień Śląski - Opole

JEMIELNICA. Na Opolszczyźnie nie brakuje interesujących zabytków architektury sakralnej. Na zobaczenie najważniejszych trzeba poświęcić co najmniej 10 godzin. Naszą wycieczkę zaczynamy w Jemielnicy, gdzie odwiedzających zachwyca pięknie odrestaurowany pocysterski kompleks klasztorny, mający swe początki w XIII wieku. Prawdziwą perełką jest tutaj Kościół pw. Wniebowzięcia NMP i jego zaperające dech w piersiach dwanaście barokowych ołtarzy bocznych z połowy XVIII wieku.
zobacz więcej >

Weekend z aparatem w ręku (3 dni)
Nysa - Kałków - Paczków - Otmuchów

Jeśli robicie zdjęcia i szukacie inspiracji albo świeżych pomysłów koniecznie musicie skorzystać z tego zaproszenia. Weekendy fotograficzne prowadzone są wspólnie z zapaloną miłośniczką fotografii Ewą Sobkowiak. Warsztaty z aparatem w ręku z pewnością są ciekawszą formą nauki niż czytanie nawet najlepszych książek o fotografii. W okolicach Nysy ciekawych plenerów nie brakuje. Krajobraz, wspaniała przyroda, cenne zabytki i unikatowe miejsca sprawią, że nie zabraknie Wam miejsc do wykorzystania zdobytych umiejętności oraz pomysłów na ciekawe ujęcia.
zobacz więcej >

Wędkowanie w Dolinie Stobrawy (1 dzień)
Dolina Stobrawy

Okazuje się, że nie trzeba mieć karty wędkowania by legalnie posiedzieć nad stawem i pomoczyć kija. Amatorzy wędkowania mogą skorzystać z oferty stawów prywatnych. Agroturystyka „U Norberta i Uli” w Wierzchach swoim gościom udostępnia zarybione stawy i grilla, gdzie złowioną rybę można upiec.
zobacz więcej >

Szlakiem drewnianej architektury (1 dzień)
Opole - Laskowice - Olesno - Byczyna - Maciejów

OPOLE. Na podziwianie opolskiej drewnianej architektury śmiało można poświęcić cały jeden dzień, a na końcu i tak się okaże, że zabrakło nam czasu. Pierwszy punkt wyprawy w przeszłość robimy w Muzeum Wsi Opolskiej. Po wizycie w opolskich Bierkowicach, gdzie jest skansen popularyzujący kulturę ludową i drewniane budownictwo wiejskie, można ruszyć na północ regionu.
zobacz więcej >

Poznaj świat sprzed lat! (3 dni)
Opole - Krasiejów - Ozimek - Turawa - Góra Św. Anny - Nysa - Paczków - Brzeg - Opole

OPOLE. Na Opolszczyźnie jest tyle atrakcji muzealnych, że trzy dni na ich poznanie mogą nie wystarczyć. Na coś się jednak trzeba zdecydować. Zwiedzanie zaczynamy więc od stolicy regionu, od Muzeum Śląska Opolskiego. Kilka metrów dalej, przy tej samej ulicy Św. Wojciecha stoi Kamienica Czynszowa prezentująca wnętrza i wyposażenia opolskich mieszkań z lat 1890-1945. Później możemy zrobić godzinną przerwę, na to by odetchnąć przed atrakcjami sprzed setek milionów lat.
zobacz więcej >

Opolskie Zamki i Pałace (3 dni)
Rogów Opolski - Kędzierzyn-Koźle - Kamień Śląski - Moszna - Nysa - Otmuchów - Brzeg - Opole

ROGÓW OPOLSKI. Zamek leży nad dawnym korytem Odry, ale ciekawostką która do niego przyciąga wielu turystów są europejskie zabytki piśmiennictwa i ikonografii, które Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zbiera od kilkudziesięciu lat. Na szczególną uwagę zasługują rękopisy: pergaminowe spisane w XIV w. w kancelariach książąt opolskich, urbarz Niemodlina z 1581 r., który należał do znanego i zasłużonego rodu hrabiowskiego von Haugwitz. Po czymś dla ducha, należy się także coś dla ciała, np.: kawa w kolejnym pałacu, tym razem w Większycach.
zobacz więcej >

Opolskie pielgrzymowanie (3 dni)
Opole - Kamień Śląski - Góra Św. Anny - Głogówek - Biała - Prudnik - Nysa - Opole

OPOLE. Zwiedzanie sakralnych zabytków Opolszczyzny rozpoczynamy od Katedry Opolskiej oraz Muzeum Diecezjalnego. To pierwsze w Polsce muzeum, które wybudowano od podstaw po II wojnie światowej. Najcenniejszymi zabytkami są gotyckie figury: „Madonna z dzieciątkiem” z praskiej szkoły Parlerów, „Krucyfiks” z kręgu Tilmana Riemeschneidera, „Pieta” z warsztatu mistrza Wita Stwosza, a także „Adoracja dzieciątka” ze szkoły Fra Angelico.
zobacz więcej >

Opolskie rezydencje (1 dzień)
Rogów Opolski - Moszna - Kamień Śląski

ROGÓW OPOLSKI. Pięknych rezydencji i pałaców na Śląsku Opolskim nie brakuje. Niestety wiele z nich jest zaniedbanych i w kiepskim stanie. Na szczęście są też wyjątki – piękne i odnowione obiekty. Jednym z nich jest renesansowo-klasycystyczny zamek nad dawnym korytem Odry w Rogowie Opolskim, należący dawniej do znanego i zasłużonego rodu hrabiowskiego von Haugwitz. Obecnie mieści się tam siedziba oddziału zabytkowych zbiorów Biblioteki Publicznej w Opolu, w której zdeponowano wiekowe starodruki, rękopisy, mapy i grafiki.
zobacz więcej >

Blisko natury (2 dni)
Pokój - Maciejów - Olesno - Opole

POKÓJ. Pokój ma aspiracje by stać się miejscowością uzdrowiskową i być może wkrótce na tablicach z nazwą miejscowości pojawi się „Zdrój”. Oprócz leczniczych wód jest tam kościół ewangelicki oraz przepiękny park. W pobliskim Zagwiździu można wytężyć wzrok i spróbować zobaczyć borsuka (gmina Murów promuje się tymi sympatycznymi zwierzakami), a następnie zwiedzić hutę w tej miejscowości.
zobacz więcej >

Opolskie kwitnące (3 dni)
Moszna - Nysa - Otmuchów - Jezioro Nyskie

MOSZNA. W Mosznej zachwyca pałac nazywany „Śląskim Disneylandem”. To określenie zyskał dzięki baśniowym wieżyczkom, których w sumie jest 99. We wschodnim skrzydle zamku, w najwyższej wieży, jest szkielet człowieka, który wiele lat temu umieścili tam uczniowie jednej z lokalnych szkół. Do dziś stanowi on jedną z atrakcji tego wyjątkowego zabytku.
zobacz więcej >Festiwalowy weekend (2 dni)
Krasiejów - Opole - Moszna

KRASIEJÓW. Park edukacyjno-rozrywkowy w Krasiejowie co roku odwiedza blisko 300 tys. turystów. Taka liczba osób nie może się mylić. Warto zajrzeć do JuraParku, w którym można podziwiać modele dinozaurów naturalnej wielkości. Wizytę zaczynamy jednak od przejażdżki Tunelem Czasu, w którym w ciągu ośmiu minut poznamy historię powstawania ziemi, od Wielkiego Wybuchu do kryzysu w czasie perm, przez eksplozję karbońską, aż po trias. W kinie 5D wyświetlany jest trójwymiarowy film o dinozaurach z czasów kredy i ich zagładzie.
zobacz więcej >

Męski weekend w grodzie (2 dni)
Biskupice

Niektórzy mężczyźni, mimo, iż dorośli, z siwiejącymi włosami na głowach i zasiadający na poważnych stanowiskach, nadal lubią się pobawić w to, co fascynowało ich, gdy byli małymi chłopcami. Bez problemu mogą więc na dwa dni zostać rycerzami w średniowiecznym grodzie pod Byczyną. Gród oferuje im dobrą i niekonwencjonalną zabawę, rozrywkę w oryginalnej atmosferze oraz „męskie” konkurencje w średniowiecznym stylu.
zobacz więcej >

Szlakiem Cystersów (2 dni)
Góra Św. Anny - Jemielnica - Rudy

GÓRA ŚW. ANNY Podróżowanie Szlakiem Cysterskim nie ogranicza się jedynie do zwiedzania klasztorów, ale jest też swoistą wyprawą w przeszłość, pełną refleksji nad duchowym życiem blisko natury, bardzo odległym od tego w obecnych czasach. Dwudniowe obcowanie z cysterskim dziedzictwem pozwoli nam pogłębić wiedzę o europejskich korzeniach.
zobacz więcej >

Dwa dni ze skarbami i górami (2 dni)

Nysa - Góry Opawskie - Głuchołazy

NYSA. Dzień w Nysie zaczynamy od zwiedzenia największego obiektu sakralnego w mieście - Bazyliki pw. Św. Jakuba i Agnieszki. W tym cennym zabytku architektury sakralnej pochowano ośmiu biskupów wrocławskich. Obowiązkowo zwiedzamy także Skarbiec św. Jakuba – zlokalizowany w gotyckiej dzwonnicy tutejszej bazyliki. Nysa była na Śląsku centrum sztuki złotniczej. Zamawiającymi i pierwszymi odbiorcami dzieł nyskich złotników byli przede wszystkim biskupi wrocławscy.
zobacz więcej >

Niezapomniane weekendy w Hotelu "Court" (1 dzień)

Kędzierzyn-Koźle

Ladies weekend. Wyjątkowy weekend dla czterech przyjaciółek. Idealny pomysł na udany wieczór panieński czy urodzinowy wypad. Niezapomniane chwile oraz cudowne zabiegi w naszym Spa zapadną na długo w Waszej pamięci oraz skłonią do szybkiego powrotu. Oferta dla 4 pań.
zobacz więcej >

Bądź piękna! (1 dzień)

Pokrzywna

Pobyt w Hotelu Dębowe Wzgórze w Pokrzywnej pozwoli wszystkim kobietom na nowo odkryć swoje piękno. Dla wszystkich uczestniczek dostępna będzie strefa wellness & SPA, dzięki której przeżyjecie niezapomniane chwile. „Kobiecy pakiet” obejmuje: aromaterapeutyczny peeling solny całego ciała, półgodzinny masaż klasyczny, odpoczynek w basenie, jakuzi oraz w saunie. W każdej chwili można też liczyć na bezpłatną filiżankę aromatycznej kawy lub herbaty.
zobacz więcej >

Kolorowy weekend w "Szarej Willi" w Opolu (4 dni)

Opole

Okazuje się, że „szare” może oznaczać „kolorowe”! Szara Willa zaprasza do Opola do swoich luksusowo urządzonych wnętrz, w których nie tylko będziesz mógł komfortowo się wyspać ale także spędzić romantyczne chwile podczas kolacji przy świecach oraz w saunie, a w pokoju oczekiwać na Was będzie kosz owoców. Od Szarej Willi otrzymasz w prezencie bilety wstępu do kina lub do teatru a 2 godzinna gra w kręgle uzupełni i tak już idealny pobyt.
zobacz więcej >

 

Oferty dla seniorów
Kamień Śląski - Jarnołtówek - Głuchołazy

Ośrodek sanatoryjny SEBASTIANEUM SILESIACUM w Kamieniu Śląskim oferuje program terapeutyczno-rehabilitacyjny oparty na metodzie opracowanej przez ks. Sebastiana Kneippa z bawarskiego Bad Wörishofen. Ta metoda naturalnej profilaktyki i leczenia jest wynikiem jednoczesnego działania pięciu jej filarów, którymi są: terapia wodą, terapia ziołami, terapia ruchem, terapia przez odżywianie i terapia porządkująca życie. Ośrodek dysponuje szeroką gamą zabiegów fizykoterapeutycznych z zakresu: hydroterapii, elektroterapii, laseroterapii, magnetoterapii, kinezyterapii, krioterapii i światłolecznictwa.
zobacz więcej >


Pobierz powyższe oferty w pliku PDF >

Pobierz pełny katalog produktów turystycznych w pliku PDF (33MB) >

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa opiniom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Powód:

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa uwagom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Opis błędu: