W grupie raźniejOpolskie pełne wrażeń (3 dni)
Pokój - Zagwiździe - Maciejów - Biskupice - Dobrodzień - Mała Panew - Krasiejów - Turawa - Opole

POKÓJ. Naszą przygodę z Opolszczyzną rozpoczynamy w Pokoju, od zwiedzenia kościoła ewangelickiego Księżnej Zofii i od spaceru po pięknym parku. Cały park liczy 200 hektarów, z czego powierzchnia ogrodu barokowego i XIX-wiecznego parku to około 45 ha. Mimo upływu lat bogata flora parku oraz nieliczne pozostałe pomniki (m.in. „śpiący lew”, „bogini pokoju”, „Minerwa”, „Diana”) wciąż wywierają na odwiedzających niezapomniane wrażenie..
zobacz więcej >Ziemia Nyska w jeden dzień (1 dzień)
Paczków - Złoty Stok - Otmuchów - Nysa 

PACZKÓW. Przygodę z Ziemią Nyską zaczynamy od Paczkowa, który bywa nazywany „Polskim Carcassonne”, a to ze względu na zachowane średniowieczne obwarowania miejskie przypominające to urokliwe francuskie miasteczko. W Paczkowie nie możemy ominąć również Muzeum Gazownictwa, które ma ponad 3 tys. eksponatów, w tym imponującą kolekcję gazomierzy czy starych urządzeń domowych na gaz. Są także starodawne elementy wyposażenia łazienek i kuchni.
zobacz więcej >

W Dolinie Śląskich Dinozaurów (1 dzień)
Zawadzkie - Krasiejów - Ozimek 

ZAWADZKIE. Wycieczkę zaczynamy od zwiedzania Izby Przyrodniczo-Leśnej i Leśnego Arboretum przy leśniczówce Jaźwin w Nadleśnictwie Zawadzkie. Arboretum to żywe muzeum lasu, można w nim podziwiać zarówno okazy drzew krajowych jak i egzotycznych. Zgromadzono w nim ponad 2000 typów roślin, począwszy od tych najmniejszych: mchów i porostów, poprzez byliny, paprocie, wrzosy, krzewinki, azalie, krzewy, aż do dużych drzew.
zobacz więcej >

Wokół opolskiego wulkanu (1 dzień)
Kamień Śląski - Góra Św. Anny - Rogów Opolski

KAMIEŃ ŚLĄSKI. Kamień Śląski to pierwszy przystanek na trasie, w ramach której zwiedzamy opolski wulkan i jego okolice. Najpierw poznamy późnobarokowy pałac, w miejscu urodzenia św. Jacka Odrowąża i błogosławionych Czesława i Bronisławy Odrowążów. Pałac otacza piękny ogród i park.
zobacz więcej >

Średniowieczne kolonie (10 dni)

Gród Rycerski w Biskupicach k. Byczyny

Nad zalewem, wśród pól, łąk i lasów, w grodzie rycerskim dzieciaki mogą spędzić niezapomniane kolonie. Będą wstawać o godz. 8 rano. Z ciszą nocną o godz. 22 – jak to na koloniach – może być problem. Legalnie będą mogli ją łamać tylko podczas nocnych zajęć survivalowych lub w trakcie „nocnej próby odwagi”.
zobacz więcej >

Siedem dni na Ziemi Nyskiej (7 dni)

Ścibórz - Nysa - Złoty Stok - Paczków - Javornik - Bardo - Głuchołazy

ŚCIBÓRZ. Zaczynamy od spaceru po Ściborzu. Od wody nie uciekniemy: najpierw Kanał Ulgi, później wodospad rzeki Raczyny, a następnie Jezioro Otmuchowskie. Dzień kończymy przy ognisku zapoznawczym, nad którym będziemy smakować pieczonego pstrąga i próbować produktów EKO.
zobacz więcej >

Na szlaku drewnianych kościołów (3 dni)

Chocianowice - Maciejów - Kluczbork

CHOCIANOWICE. Naszą wycieczkę rozpoczynamy od zakwaterowania w gospodarstwie agroturystycznym w Chocianowicach. Później czekają na nas trzygodzinne zajęcia w miejscowym kółku gospodyń wiejskich. Na finał dnia zaplanowano ognisko oraz grilla, podczas którego będzie można skosztować regionalnego krupnioka.
zobacz więcej >

Czas na Slow Food (1 dzień)

Biadacz

Zajęcia odbywają się w gospodarstwie „Ekostyl”, które było jednym z pierwszych gospodarstw ekologicznych w województwie opolskim. Gospodarstwo ma atest oraz aktywnie uczestniczy w rozwoju rolnictwa ekologicznego. W gospodarstwie jest mała przetwórnia zbóż ekologicznych. Wytwarzane są mąki pełnoziarniste, kasze i płatki zbożowe, które można kupić.
zobacz więcej >

 

Wśród bobrów i ptaków błotnych (1 dzień)
Skałągi

"Teklusia” należy do Specjalnych Obszarów Ochrony Siedlisk Natura 2000 i jest ważną ostoją ekosystemów torfowiskowych i łąkowych. Podmokłe łąki są siedliskami wielu rzadkich ptaków, występuje tu m.in. derkacz, żuraw, kania czarna i kania ruda. Naturalny podmokły charakter „Teklusi” pomagają utrzymać występujące tu bobry. Oprócz bogatego świata zwierząt miłośnik przyrody znajdzie tu również rzadkie gatunki roślin. Rosną tu m.in. dwa gatunki storczyków: kukułki szerokolistnej i kukułki krwistej.
zobacz więcej >


Pobierz powyższe oferty w pliku PDF >

Pobierz pełny katalog produktów turystycznych w pliku PDF (33MB) >

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa opiniom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Powód:

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa uwagom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Opis błędu: