Dla rodzinyRodzinny weekend w Grodzie Rycerskim (3 dni)
Biskupice pod Byczyną

Pobyt w grodzie rycerskim w Biskupicach pod Byczyną gwarantujenie tylko przeniesienie się w czasie do średniowiecza, ale także dobrą zabawę dla całej rodziny (zarówno rodziców jak i dzieci) i ciekawe rozrywki w miłej atmosferze. W programie do wyboru są atrakcje, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wybrednych: od noclegów w średniowiecznych komnatach, przez posiłki w staropolskiej karczmie, po kąpiele w szwedzkich baliach.
zobacz więcej >Z rodziną w kajaku przez Stobrawę (1 dzień)
Kluczbork

Trasa spływu kajakowego nie jest długa – tylko 2,5 km - i bardzo łatwa, dlatego nadaje się dla rodzin z dziećmi i osób starszych chcących poznać Kluczbork od strony rzeki Stobrawy. Spływ rozpoczyna się za Zalewem Kluczbork i prowadzi przez park miejski, gdzie jest możliwość zatrzymania się przy placu zabaw, po to by pociechy na huśtawkach mogły odpocząć na chwilę od wioseł. Trasę można zakończyć przy ogródku jordanowskim lub kontynuować przepływając przez 100-metrowy tunel prowadzący pod trakcją kolejową.
zobacz więcej >

Z łukiem na koniu (1 dzień)
Gierałcice

Pokazy strzelania z łuku w trakcie jazdy konno odbywają się w Stajni Grom w Gierałcicach, która współpracuje z Opolskim Bractwem Rycerskim oraz Grodem Rycerskim koło Byczyny. Na terenie ośrodka jest tor, na którym można rozgrywać konkurencję koreańską i węgierską. Jest też miejsce dla konkurencji polskiej. Na czym polegają konkretne konkurencje? Dowiecie się na miejscu. Pokazy z pewnością zachwycą także najmłodszych.
zobacz więcej >

Kuj żelazo póki gorące! (1 dzień)
Bąków

Kuźnia kowalstwa artystycznego mieści się w Bąkowie. Zajęcia prowadzone są na miejscu lub w terenie z wykorzystaniem przenośnej kuźni, która nie wymaga zasilania prądem. W trakcie wycieczki można poznać maszyny kowalskie, technologię kowalstwa oraz wykuć samodzielnie zaprojektowany element.
zobacz więcej >

Z kołem garncarskim za pan brat (1 dzień)

Markotów Duży

Już w najdawniejszych czasach pierwsi ludzie, którzy wzięli glinę do ręki próbowali stworzyć naczynia, na początku z wałeczków, a potem przy pomocy kół garncarskich. Jednak teraz, kiedy naczynia powstają w fabrykach, Ty razem ze swoją rodziną też możesz poznać garncarski fach. Zajęcia ceramiczne odbywają się w pracowni w Markotowie Dużym. W ich trakcie można poznać tradycyjne techniki tworzenia naczyń glinianych, spróbować swoich sił na kole garncarskim (tradycyjnym nożnym i elektrycznym) czy pofantazjować tworząc gliniane dzieła sztuki. Zajęcia garncarskie szczególnie przypadają do gustu przedszkolakom.
zobacz więcej >

Wrzuć na luz! (1 dzień)

Biadacz

Zajęcia odbywają się w gospodarstwie agroturystycznym „Agrochatka”, prowadzonym przez nauczycieli z długoletnim stażem. Pasją gospodarzy, oprócz poszerzania horyzontów dzieci i dorosłych, jest także dbanie o zdrowie i naturę, dlatego gospodarstwo może się pochwalić atestem ekologicznym. „Agrochatka”, oprócz warsztatów edukacyjnych opartych na autorskich scenariuszach, oferuje również noclegi, wyżywienie oraz produkty ekologiczne (jajka, kozie mleko, warzywa, owoce, naturalne kosmetyki, artykuły pszczelarskie).
zobacz więcej >

Wśród bobrów i ptaków błotnych (1 dzień)

Skałągi

Ten dzień można spędzić na łonie natury. ”Teklusia” należąca do Specjalnych Obszarów Ochrony Siedlisk Natura 2000 jest ważną ostoją ekosystemów torfowiskowych i łąkowych. Podmokłe łąki i turzycowiska są siedliskami wielu rzadkich ptaków. Występuje tu m.in. derkacz, żuraw, kania czarna i kania ruda. Naturalny podmokły charakter „Teklusi” pomagają utrzymać występujące tu bobry. Oprócz bogatego świata zwierząt, miłośnik przyrody znajdzie tam także rzadkie gatunki roślin. Rosną tam m.in. dwa gatunki storczyków: kukułka szerokolistna i kukułka krwista.
zobacz więcej >

Zielona trasa po opolskich wyspach (1 dzień)

Bolko i Pasieka

Trasa Zielona po Opolu prowadzi przez dwie wyspy: Pasiekę i Bolko. Na nich możemy odetchnąć od miejskiego zgiełku i rozkoszować się otaczającą nas przyrodą w samym sercu miasta. Trasę zaczynamy przy dworcu głównym PKP. Następnie przechodzimy obok monumentalnego budynku poczty, który jest dziełem opolskiego architekta Albrechta. Później skręcamy w ulicę Korfantego, gdzie stoi okazały gmach policji, dawniej służący jako siedziba kolei. Po przekroczeniu kanału Młynówka jesteśmy już na Wyspie Pasieka, która jest oazą spokoju
zobacz więcej >

 

Atrakcje dla dzieci
ZOO w Opolu - JuraPark w Krasiejowie - Gród Rycerski w Biskupicach - Agrorelaks w Brynicy - Cichy Zakątek w Lubiczu - Opolska Cepelia 

Czy lemury lubią rodzynki? Czy można je złapać za ogon? Czy dadzą się podrapać za uszkiem? Jeśli jesteście ciekawi – sprawdźcie to! Nie musicie jechać na Madagaskar, gdzie lemury żyją na wolności, ale wystarczy wpaść do opolskiego ZOO, gdzie jest wyspa z lemurami, po której owe sympatyczne małpki swobodnie biegają. Lemury to nie jedyna atrakcja opolskiego ZOO.
zobacz więcej >

 

Wypoczynek pod Biskupią Kopą
Pokrzywna - Góry Opawskie - Hotel Dębowe Wzgórze

Zajęcia odbywają się w urokliwym zakątku Gór Opawskich w Hotelu Dębowe Wzgórze.
Bliskość Natury oraz niepowtarzalny klimat tego miejsca gwarantują udany wypoczynek dla całej rodziny. 
Hotel oferuje również noclegi w komfortowych pokojach rodzinnych. 
Dodatkową atrakcją tego miejsca jest możliwość indywidualnych wędrówek szlakami na Kopę Biskupią lub do położonego nieopodal rezerwatu przyrody Olszak.
Zobacz więcej>
Wypoczynek pod Biskupią Kopą

 


Pobierz powyższe oferty w pliku PDF >

Pobierz pełny katalog produktów turystycznych w pliku PDF (33MB) >

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa opiniom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Powód:

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa uwagom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Opis błędu: