Obozy dla młodzieżyBory Niemodlińskie – obozy młodzieżowe Rajd Konny
Opolskie gospodarstwa agroturystyczne oraz namioty

Jeśli macie za sobą pierwsze kroki w jeździe konnej (minimum samodzielnie kłusujecie oraz jeździliście już konno w terenie), marzycie o traperskiej przygodzie, konnej wędrówce przez bezdroża i zapachu dymu z ogniska, to wybierzcie się z nami na rajd konny. Tutaj jazda konna nie będzie limitowana. Przed Wami do pokonania na koniu prawie 300 km bezdrożami Opolszczyzny. W czasie około 50 godzin w siodle pokonacie malownicze trasy Gór Opawskich oraz Borów Niemodlińskich. Zapoznacie się z największymi atrakcjami południowej Opolszczyzny, nabierzecie wprawy jeździeckiej i przeżyjecie wspaniałą przygodę. A to wszystko pod opieką wykwalifikowanych instruktorów ze „Stajni Rozłogi”, która od wielu lat jest gospodarzem Rajdu Skorpiona – jednego z najbardziej wymagających rajdów konnych w Polsce. Spotkaj się z ciekawymi ludźmi, wieczorem przy ognisku i zapachu pieczonej kiełbasy posłuchaj opowieści o konnych wyprawach.
Zobacz więcej

Byczyna – kolonie i obozy młodzieżowe archeologiczne
Gród Rycerski w Biskupicach

Z nami możesz rozpocząć swoją archeologiczną przygodę. Zapraszamy na warsztaty związane z życiem średniowiecznego grodu. Każdy z uczestników będzie miał możliwość pracy na stanowisku archeologicznym przygotowanym specjalnie na terenie Grodu. Uczestnicy podzieleni na grupy będą eksplorowali stanowiska archeologiczne, myli i segregowali wydobyte przedmioty, podejmą próbę rekonstrukcji wydobytych naczyń ceramicznych. Tylko w Grodzie będzie możliwość zapoznania się z rzemiosłem średniowiecznym podczas warsztatów z lepienia garnków, bicia starych monet, tkactwa, czerpania papieru, budowania szałasów, pisania gęsim piórem. W programie również konkursy wiedzy o średniowieczu i archeologii oraz wspólne zajęcia z uczestnikami obozu rycerskiego, takie jak szukanie skarbu templariuszy, kąpiele w balii średniowiecznej, ogniska, zabawa w podchody. Dopełnieniem programu archeologicznego może być udział w fakultatywnej wycieczce do Juraparku w Krasiejowie, gdzie zespół archeologów odnalazł części szkieletu prawdziwych dinozaurów. Obóz zakończy się wręczeniem dyplomów oraz linków do galerii ze zdjęciami.
Zobacz więcej

Byczyna – kolonie i obozy młodzieżowe artystyczne
Gród Rycerski w Biskupicach

Zapraszamy na niesamowity obóz artystyczny który odbędzie się w magicznym grodzie rycerskim. Proponujemy program inny niż wszystkie! Weź udział w ciekawych i oryginalnych warsztatach w jakich jeszcze nigdy nie uczestniczyłeś. Tylko z nami zgłębisz tajemnice garncarstwa, wyrobu świec, tkactwa różnymi metodami, wyplatania sznurków, haftu i wykonywania biżuterii. Weźmiesz udział w zajęciach z czerpania papieru i pisania gęsim piórem. Dla cierpliwych uczestników zaproponujemy zajęcia z kaligrafii i podstaw iluminatorstwa. Atrakcją będzie też smażenie podpłomyków oraz wykonywanie kosmetyków tj. mydła i maści. Nauczymy się też tańców plebejskich, irlandzkich i dworskich oraz sztuki aktorskiej na warsztatach teatralnych. Oprócz tego cała mas atrakcji. Nauczysz się krzesać ogień, strzelać z łuku. Oryginalną przygodą będzie na pewno szukanie skarby templariuszy. U nas poznasz przyjaciół, którzy interesują się tym co Ty. Spędzisz miło i przyjemnie czas pełen śmiechu. Zrelaksujesz się podczas kąpieli w balii średniowiecznej. Czekają Cię konkursy plastyczne, seanse filmowe. Obóz zakończy się rozdaniem dyplomów oraz linków do galerii ze zdjęciami.
Zobacz więcej

Byczyna – kolonie i obozy młodzieżowe kulinarne
Gród Rycerski w Biskupicach

Jeśli lubisz gotować i interesują Cię potrawy, które przygotowywali nasi przodkowie, przyjedź do nas na średniowieczny obóz kulinarny. To tutaj kręcono program „Ugotowani”. To tutaj od lat organizowane są wykwintne uczty rycerskie. Na naszym obozie kulinarnym nauczysz się krzesać ogień i rozpalać ognisko. Tutaj dowiesz się także jak wyrabiano naczynia z gliny, a także samodzielnie je wykonasz. To właśnie w tych naczyniach będziesz sporządzał potrawy według staropolskich receptur a na specjalnych grillach upieczesz podpłomyki. Dowiesz się jak smakuje samodzielnie upieczony chleb. Dodatkowo nauczysz się innych średniowiecznych rzemiosł wraz z uczestnikami obozu rycerskiego. Uwieńczeniem Twoich zmagań będzie przygotowanie uczty dla rycerstwa i wypoczynek w średniowiecznych baliach pod rozgwieżdżonym niebem. Zajrzyj na www.grod.pl.tl, aby poznać klimat tego interesującego miejsca.
Zobacz więcej

Byczyna – kolonie i obozy młodzieżowe RPG
Gród Rycerski w Biskupicach

Zapraszamy wszystkich miłośników gier RPG i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fantasy. Tu, w średniowiecznym grodzie będą odbywać się codzienne sesje. Jest to miejsce, którego atmosfera potęguje realizm odgrywanych scenariuszy. Będziecie mieli jedyną okazję do przeniesienia się w świat krasnoludów, trolli i elfów oraz wcielenia się w dowolną postać ze świata fantasy. Dołączcie do nas aby rozwinąć swoje zdolności Mistrza Gry. Z nami weźmiecie udział w warsztatach dotyczących geografii i historii świata Warhammer, kreowania postaci, tworzenia scenariuszy do sesji oraz prowadzenia sesji. W chwilach przerwy od grania wspólnie obejrzymy najlepsze produkcje filmowe z gatunku fantasy, które dostarczą nowych pomysłów. Inspiracji i rozrywki dostarczą również gry planszowe. Nie bójcie się zabrać swojej ulubionej, może ktoś inny odkryje razem z Wami jej urok. Ponadto proponujemy bogaty program pełen niesamowitych przygód, który przeniesie uczestników w świat magów, wojowników i łowców. Opanujecie tajniki strzelania z łuku, rzutów włócznią, toporem i nożem. Dzięki tym zajęciom rozwiniecie umiejętności postaci. To jeszcze nie wszystko! Nauczycie się walczyć różnego rodzaju bronią. Jednak nie tylko walka jest ważna, dobrze wiedzieć co to za broń oraz jak o nią dbać. Aby zadbać o swoja ochronę poznacie tajniki zaplatania kolczugi. Turnus zakończy się obozowaniem w plenerze. W tym czasie zamieszkacie w namiocie rycerskim, pod okiem instruktorów samodzielnie przygotujecie posiłki, staniecie na straży grodu, zadbacie o ognisko. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wykąpania się w drewnianej balii średniowiecznej. Obóz zakończy się wręczeniem dyplomów oraz linków do galerii ze zdjęciami.
Zobacz więcej

Byczyna – kolonie i obozy młodzieżowe rycerskie
Gród Rycerski w Biskupicach

Zamieszkasz w średniowiecznych komnatach grodowych i pod okiem instruktorów przez jedenaście dni dowiesz się wszystkiego, co rycerz wiedzieć i umieć powinien. U nas nauczysz się strzelać z łuku, miotać toporem, nożem i włócznią do celu. Dzięki zajęciom w zbrojowni, warsztatom walk na kije, wyplataniu kolczug, wykonywaniu proc, musztrze z pikami i wartom na grodowej wieży zgłębisz tajniki dawnej wojskowości. Sprawdzisz też swoich sił w budowie machin oblężniczych i bitwie wodnej. Jednak największą próbą odwagi będą nocne wyprawy do lasu, zajęcia w grodowej komnacie tortur średniowiecznych, warsztaty survivalu w kniei, nauka krzesania ognia, wieczorne gawędy przy ognisku i nocleg w namiocie rycerskim w leśnej głuszy. Samodzielnie wykonasz papier, sporządzisz potrawy średniowieczne, wybijesz monety, upleciesz sznur, nauczysz się tańca dawnego, wydrukujesz tekst czcionkami Gutenberga. Nauczysz się również jazdy konnej i zwiedzisz okolicę bryczką zaprzęgniętą w konie. Jeśli lubisz odkrywać sekrety przeszłości, nauczysz się deszyfrować tajne informacje, wcielisz się w archeologa i może uda ci się wykopać ciekawe przedmioty. Oryginalną przygodą będzie na pewno szukanie skarbu, ukrytego dawno temu przez … hmmm, no właśnie – przyjedź i dowiedz się przez kogo! Jeśli zmęczysz się tymi wszystkimi rycerskimi zmaganiami, będziesz miał okazję wypocząć podczas oglądania filmów o średniowieczu, zabawach plebejskich, kręglach średniowiecznych i licznych konkursach. Zrelaksujesz się także w kąpieli w baliach szwedzkich pod rozgwieżdżonym niebem.
Zobacz więcej

Jurapark Krasiejów – Klub Urwisa kolonie dla najmłodszych
Jurapark Krasiejów

Zapraszamy na niezapomnianą zabawę w JuraParku Krasiejów – tutaj nie będzie czasu na nudę. Kolonia dla wszystkich pasjonujących się powstawaniem świata, odkrywaniem jego tajemnic, poznawaniem nowoczesnych technologii i zastosowaniem odkryć naukowych. W trakcie pobytu przeprowadzimy ekscytujące eksperymenty. Uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnego sterowania robotami LEGO. Dzięki ciekawym doświadczeniom na uczestników czeka prawdziwa frajda odkrywania tajemnic świata. Udział w tej kolonii zapewni im nie tylko super zabawę, ale dostarczy też dużo wiedzy o historii Ziemi i żyjących w Krasiejowie przed 230 mln lat dinozaurami. Na warsztatach plastycznych zajmiemy się malowaniem gipsowej figurki dinozaura. Dzieci dowiedzą się co to jest paleontologia. Podczas specjalnych zajęć wydobędą z piaskowego jaja dinozaura. Specjalnie dla małych odkrywców przygotowaliśmy możliwość podpatrywania rezultatów pracy profesjonalistów na stanowisku paleontologicznym. JuraPark Krasiejów to chyba najwspanialsze miejsce do zabawy w Polsce. Mamy do dyspozycji: park rozrywki, oceanarium, kino 5D, kąpielisko z piaszczystą plażą. Miejsce to z pewnością przypadnie do gustu małym poszukiwaczom przygód. Ponadto nie lada atrakcją będzie wycieczka do Opola - „Stolicy Polskiej Piosenki”, w trakcie której będzie okazja do spaceru Aleją Gwiazd, zwiedzania Opolskiego Amfiteatru i ZOO. Do tego program bogaty rekreacyjny: gry i zabawy, zajęcia sportowe, ogniska, dyskoteki, plażowanie i kąpiele.
Zobacz więcej

   

Jurapark Krasiejów – kolonie i obozy młodzieżowe programisty lego i gracza na konsoli

Jurapark Krasiejów

Zapraszamy Cię na niezapomnianą zabawę w JuraParku, tutaj nie ma czasu na nudę. JuraPark Krasiejów to chyba najwspanialsze miejsce do zabawy w Polsce. Mamy do dyspozycji: park rozrywki, oceanarium, kino 5D, kąpielisko z piaszczystą plażą. W Parku Nauki i Ewolucji Człowieka zabierzemy Cię w niesamowitą podróż w czasie promem kosmicznym. Ponadto wycieczka do Opola – stolicy Polskiej Piosenki: spacer aleją gwiazd, zwiedzanie Opolskiego Amfiteatru i jednego z najpiękniejszych w Polsce Ogrodu Zoologicznego. Do tego gry i zabawy, zawody sportowe, ogniska i dyskoteki. Do Waszej dyspozycji oddamy najnowsze zestawy Lego Mindstorms z których będziecie mogli stworzyć wiele niesamowitych konstrukcji a później nauczyć się je programować aby można było nimi sterować. To najbardziej zaawansowane zestawy lego, które gwarantują wspaniałą zabawę. Ta zabawa to pierwszy krok do świata programowania. Do wyboru oddamy Wam też konsole z kompletem kontrolerów.
Zobacz więcej

   

Jurapark Krasiejów – kolonie i obozy młodzieżowe rekreacyjne

Jurapark Krasiejów

Zapraszamy Cię na niezapomnianą zabawę w JuraParku, tutaj nie ma czasu na nudę. Wędrując wzdłuż ścieżki edukacyjnej, której długość wynosi ok. 1,5 km, możemy podziwiać ponad 200 modeli dinozaurów. To chyba najwspanialsze miejsce do zabawy w Polsce. Ekscytujący JuraPark w Krasiejowie to również park rozrywki stworzony specjalnie z myślą o zapewnieniu sporej dawki zabawy i emocji dla dzieci w każdym wieku. Znajdują się tu karuzele, Statek Piracki, zjeżdżalnie, automaty do gier oraz symulatory. Bajkowa Kraina Dinozaurów, to labirynt pełen tajemniczych przejść, zjeżdżalni i zakamarków. Mamy do dyspozycji kino 5D oraz kąpielisko z piaszczystą plażą. W sąsiednim Parku Nauki i Ewolucji Człowieka zabierzemy Cię w niesamowitą podróż w czasie promem kosmicznym. Prawdziwych emocji dostarczą wizyty na wykopaliskach prowadzonych przez paleontologów. Ponadto nie lada atrakcją będzie wycieczka do Opola -„Stolicy Polskiej Piosenki”, gdzie czeka nas spacer Aleją Gwiazd, zwiedzanie Opolskiego Amfiteatru i jednego z najpiękniejszych w Polsce Ogrodu Zoologicznego. Do tego gry i zabawy, zawody sportowe, ogniska
Zobacz więcej

   

Jurapark Krasiejów – kolonie i obozy młodzieżowe Wakacje Młodego Odkrywcy

Jurapark Krasiejów

Śladami Einsteina. Oferta dla wszystkich pasjonujących się powstawaniem świata, odkrywaniem jego tajemnic, poznawaniem nowoczesnych technologii i zastosowaniem odkryć naukowych. W trakcie pobytu wspólnie przeprowadzimy ekscytujące eksperymenty, będziecie mieli możliwość samodzielnego projektowania i sterowania robotami oraz prowadzenia obserwacji astronomicznych. Dzięki ciekawym doświadczeniom z zakresu elektrostatyki i magnetyzmu odkryjecie świat fizyki. Ponadto przygotowaliśmy mega ciekawy program realizowany na terenie JuraParku w Krasiejowie, gdzie będzie czas na podpatrywanie rezultatów pracy profesjonalistów na stanowisku paleontologicznym. Z gipsowego bloku wypreparujecie „szkielet” dinozaura. Udział w tym obozie zapewni Ci nie tylko super zabawę, ale dostarczy też dużo wiedzy o historii Ziemi i dinozaurach żyjących w Krasiejowie przed 230 mln lat. Będzie czas na gry i zabawy edukacyjne. W trakcie naszych wakacji czeka Was prawdziwa frajda odkrywania świata.
Zobacz więcej

   

Pokrzywna – kolonie i obozy młodzieżowe Świat Adrenaliny
Ośrodek Złoty Potok i Chrobry

Jeśli jesteś fanem paintballa, a przy tym lubisz wodne szaleństwo, to zapraszamy Cię na nasz obóz paintballowo-wodny! Na tym obozie znajdzie się czas na działania militarne, naukę taktyki oraz działań w grupie, a także na plażowanie, kąpiele w jeziorze i sporty wodne. Nauczysz się pływać kajakiem i zagrasz w kajak-polo. Na zajęciach z niebieskiej taktyki dowiesz się jak maskować i poruszać się w wodzie, aby być niewidocznym. Będziesz mógł również popływać na rowerze wodnym. Podczas zajęć paintballowych zostaniesz przeszkolony z zakresu poruszania się w terenie, taktyki gier oraz zasad strzelania z różnych pozycji. Będziesz używać różnego rodzaju broni, w tym snajperskiej oraz strzelającej seriami, podczas scenariuszy specjalnych i alarmów. Rozegrasz kilkadziesiąt scenariuszy bogatych w rekwizyty, w tym m.in.: zdobywanie flagi, terminator, odbijanie zakładników, polowanie na kaczki, zdobywanie amunicji, zwiad, snajper, agent czy obrona twierdzy. Podczas misji specjalnej, każdy będzie miał swój pseudonim bojowy oraz funkcję w drużynie. Do dyspozycji uczestników aż 1000 kul. Sprawdzisz swoje umiejętności w parku linowym, pokonując przygotowane stacje składające się z mostów, kładek, belek, pętli, siatek i różnego rodzaju zjazdów: na drabince, trapezie czy na deskorolce. Pobujasz się również na wielkiej linowej huśtawce oraz przejedziesz nad jeziorem na zjeździe tyrolskim.
Zobacz więcej

   

Pokrzywna – kolonie i obozy młodzieżowe Świat Fit&Fun
Ośrodek Złoty Potok i Chrobry


W zdrowym ciele zdrowy duch! Zapraszamy do świata zumby i fitnessu z elementami jogi. Na tym obozie poznasz tajniki zajęć tanecznych oraz dowiesz się jak dbać o kondycję i sylwetkę. Zumba łączy ze sobą elementy aerobiku i tańca, a każde zajęcia są naładowane ogromną dawką pozytywnej energii. Jej podstawą są proste kroki i efektowna choreografia. Ponadto do prowadzonych zajęć wybierzemy największe przeboje, co jeszcze spotęguje zabawę. Poznasz tajniki zumby, jej ciekawą historię i nauczysz się kilkudziesięciu prostych choreografii. Dodatkowo weźmiesz udział w konkursie z nagrodami na najciekawszą choreografię. Na obozie poznasz również inne formy aktywności jak stretching czy pillates. Zajęcia prowadzone będą w plenerze oraz na dużej sali gimnastycznej. Zapoznasz się z technikami relaksacyjnymi, w tym z dźwiękiem mis tybetańskich, które pomagają pozbyć się stresu oraz regenerują siły. Weźmiesz udział w zajęciach ze świadomego oddychania (pranajama) oraz ćwiczeniach poprawiających koncentrację. Spróbujesz również jogi, która jest wspaniałą forma aktywności, zarówno dla ciała jak i dla ducha. Nie zabraknie też czasu na aqua zumbę. Popływasz również kajakiem i rowerkiem wodnym. Weźmiesz udział w warsztatach kulinarnych, na których nasz instruktor zdradzi Ci tajniki racjonalnego i zdrowego odżywiania. Sam przygotujesz ciekawe naturalne potrawy. Poćwiczysz równowagę i zmysł orientacji na przeszkodach parku linowego, pohuśtasz się na wielkiej linowej huśtawce oraz przejedziesz na drugi brzeg jeziora zjazdem tyrolskim.
Zobacz więcej

   

Pokrzywna – kolonie i obozy młodzieżowe Świat Gier Strategicznych
Ośrodek Złoty Potok i Chrobry

Jeśli jesteś fanem gier militarnych to ten obóz jest właśnie dla Ciebie. Paintball&ASG, to zdecydowanie zgrany duet! Na obozie będziesz miał możliwość zgłębienia tajników tych dwóch strategicznych gier militarnych. Poznasz kilka rodzajów taktyk operacyjnych, które z powodzeniem wykorzystasz podczas gier. Scenariusz prowadzonych gier będzie dopasowany do rodzaju wykorzystywanej broni. Podczas bloków zajęć paintballowych nauczysz się obsługi sprzętu, technik strzeleckich oraz rozegrasz dynamiczne scenariusze na specjalnie przygotowanym leśnym polu paintballowym. Zgłębiając tajniki ASG zapoznasz się ze sprzętem, poćwiczysz swoją celność w turnieju snajperskim oraz poznasz zasady czarnej i zielonej taktyki, przeprowadzając manewry taktyczne oraz realizując ciekawe scenariusze w mniejszych grupach bojowych. Nie zabraknie również elementów survivalu, maskowania, nocnych patroli czy zajęć o charakterze militarnym. Każdy uczestnik otrzyma łącznie na zajęcia strzeleckie 1200 kul. Dodatkowo sprawdzisz swoje umiejętności w parku linowym, pokonując przygotowane stacje składające się z mostów, kładek, belek, pętli, siatek i różnego rodzaju zjazdów: na drabince, trapezie czy na deskorolce. Pobujasz się również na wielkiej linowej huśtawce, a niezapomnianych wrażeń dostarczy zjazd tyrolski nad taflą jeziora. W chwili wolnej od gier odwiedzisz siłownię plenerową, na której poprawisz swoją kondycję. Przyda się także odrobina relaksu, czyli basen, zjeżdżalnia wodna, jacuzzi, siatkówka plażowa, kajaki i rowerki wodne. Jeśli już wiesz, że militaria i gry strategiczne to Twoja pasja, to nie może Cię zabraknąć na tym obozie!
Zobacz więcej

   

Pokrzywna – kolonie i obozy młodzieżowe Świat Przygody
Ośrodek Złoty Potok i Chrobry

Jeśli chcesz wypocząć, a przy tym świetnie się bawić uczestnicząc w zajęciach przygodowych i rekreacyjnych, to właśnie znalazłeś obóz dla siebie! Nasi doświadczeni instruktorzy tak zorganizują Ci czas, że każdy dzień będzie czymś wyjątkowym i niezapomnianym. Skorzystasz z atrakcji Zaginionego Miasta Rosenau. Odwiedzisz park żywiołów, interaktywny park wody czy straszną sztolnię. Podczas obozu spróbujesz swoich sił w parku linowym, na linowej huśtawce oraz podczas zjazdu tyrolką nad jeziorem. Popływasz na kajaku i rowerku wodnym, pograsz w siatkówkę plażową i piłkę wodną. Będzie również czas na plażowanie oraz kąpiele wodne pod czujnym okiem ratownika. Przejedziesz się kolejką turystyczną po przepięknych terenach Gór Opawskich, zwiedzisz „Kamienny krąg” i „Wykopaliska miasta Rosenau”. Odbędziesz górską wędrówkę pełną niespodzianek i zagadek. Weźmiesz udział w grze terenowej. Wyposażony w komplet ochraniaczy i kask pojeździsz na waveboardzie – łamanej deskorolce. Rozegrasz mecze w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożną. Pobawisz się w twistera, porzucasz frisbee i rozegrasz turniej gier planszowych. Wieczorem będziesz uczestniczyć w ogniskach, zabawach integracyjnych czy dyskotekach. Spędzisz również czas w interaktywnym kinie 7 D. Nasi animatorzy przygotowali bogaty i różnorodny program animacyjny na każdą pogodę. Na tym obozie będzie dużo śmiechu i zabawy!
Zobacz więcej

   

Pokrzywna – kolonie i obozy młodzieżowe Świat Żywiołów
Ośrodek Złoty Potok i Chrobry

Jeśli lubisz różnorodność, dobrą zabawę i smak przygody to ten obóz jest idealny dla Ciebie! Każdy dzień będzie pełen wrażeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji. WODA – popływasz na kajaku oraz na rowerku wodnym. Stoczysz bitwę wodną z użyciem różnych broni wodnych. Popływasz w basenie i nie raz skorzystasz z wielkiej, krętej zjeżdżalni i jacuzzi. Zgłębisz tajniki interaktywnego ogrodu wody, gdzie sam będziesz mógł poeksperymentować. POWIETRZE – przeżyjesz wiele przygód w przestworzach. Wzniesiesz się na wysokości za pomocą wielkiej linowej huśtawki, a następnie pobujasz się w trajektorii wahadła. Aby poczuć wiatr we włosach pokonasz jezioro za pomocą zjazdu tyrolskiego. Największej adrenaliny dostarczy przejście na wysokościach parku linowego pełnego zagadkowych przeszkód i stanowisk. Zaprojektujesz własny samolot i weźmiesz udział w konkursie podniebnych lotów, gdzie będzie się liczyła precyzja i pomysłowość. Stworzysz ogromne bańki mydlane, które często będą przekraczać wielkość człowieka. ZIEMIA – weźmiesz udział w grach terenowo-scenariuszowych. Będziesz się poruszać w terenie leśnym, maskować, kontaktować z kolegami z drużyny oraz przyjmować pozycje strzeleckie. Następnie, po przeszkoleniu zagrasz w paintball, gdzie podczas ciekawych scenariuszy wykorzystasz 200 kul. Zdobędziesz flagę, obronisz prezydenta oraz zdobędziesz bazę. W bloku zajęć survivalowych dowiesz się jak wykorzystać bogactwo natury dla swoich potrzeb, czego użyć, aby rozpalić ogień, jak konstruować bezpieczne schronienie, jak odnaleźć się w terenie i wyznaczyć kierunek północny obserwując otaczającą przyrodę. Poznasz również tajniki terenoznawstwa i maskowania. Aby sprawdzić nabyte umiejętności weźmiesz udział w INO (imprezie na orientację) gdzie będzie liczyła się praca zespołowa oraz szybkość rozwiązywania zagadek i pokonywania przeszkód. Podsumowaniem obozu będzie wizyta w „Parku żywiołów”, gdzie korzystając ze znajdujących się tam urządzeń, będziesz mógł samodzielnie poznawać prawa fizyki oraz imponujące możliwości ziemi, wody, powietrza i ognia. Ten obóz to prawdziwa przygoda!
Zobacz więcej

   

Pokrzywna – kolonie i obozy młodzieżowe Świat Małego Paintballa
Ośrodek Złoty Potok i Chrobry


Chcesz zacząć swoją przygodę z paintballem – nasz obóz to idealny start! Dzięki naszym specjalnie zaprojektowanym markerom na mniejsze kulki o niższej wadze i mniejszej energii strzału (bez zasilania gazem), szybko i przyjemnie rozpoczniesz przygodę z paintballem. Podczas każdej gry będziesz wyposażony w ochraniacze i strój ochronny. Kolejnym plusem będzie pole paintballowe znajdujące się na terenie ośrodka. Instruktorzy przeprowadzą podczas zajęć i manewrów paintballowych kilkanaście scenariuszy bogatych w zadania i rekwizyty. Wcielisz się w zwiadowcę, obronisz bazę przed wrogiem, zdobędziesz flagę z twierdzy przeciwnika, rozegrasz deatch match, obronisz VIP-a, a przy tym przeżyjesz niezapomniane emocje. Będziesz uczestniczył w zajęciach z zielonej taktyki, poznasz podstawowe postawy strzeleckie, dowiesz się jakie są zasady obchodzenia się z bronią i poćwiczysz celność podczas turnieju snajperskiego. Podczas zajęć z survivalu dowiesz się jak bezpiecznie poruszać się po lesie i wtopić w otoczenie. Dobry kamuflaż to podstawa! Na zajęciach z terenoznawstwa poznasz sposoby wyznaczania kierunków świata, nauczysz się czytać mapę oraz stworzysz swoją własną survivalową bransoletkę. Do wykorzystania dla każdego z uczestników 600 kul. Ten obóz to prawdziwa przygoda!
Zobacz więcej

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa opiniom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Powód:

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa uwagom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Opis błędu: