The site VisitOpole is currently under construction. For any comments or opinions write here: u.kiraga@ocit.pl We are sorry for any inconvenience.

Opolskie na targach ITB 2018 w Berlinie!!!03.07.2019

W dniach 6-11 marca 2018 r. odbyła się 52-ga  edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie. Wydarzenie to jest największą i najbardziej znaną tego typu imprezą, która w 26 halach wystawienniczych od lat gromadzi ponad 10 tysięcy wystawców z ok. 180 krajów z całego świata. W tym roku promujące się kraje, regiony, hotele, biura podróży i wielu innych przedstawicieli branży turystycznej prezentowało swoją ofertę blisko 180 tysiącom odwiedzających. Regionem partnerskim targów był niemiecki Land Mecklenburg Vorpommern. Region ten sąsiaduje z Polską i słynie z bogatej i ciekawej fauny oraz flory, a także z zamków i pałaców. W czasie ceremonii otwarcia targów swoje przemówienie mieli znakomici goście, m.in. prezydent Światowej Organizacji Turystycznej Pan Zurab Pololikashvil. Na gali pojawiła się również Kanclerz Niemiec Pani Angela Merkel, która również w kilku słowach przywitała gości oraz wsparła branżę turystyczna w swym rozwoju.

Wśród wystawców nie zabrakło województwa opolskiego, które wraz z innymi regionami obecne było na Polskim Stoisku Narodowym w hali 15.1. Wspólnie z OROT swoją ofertę turystyczną prezentowało Miasto Opole wraz z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Muzeum w czasie dni branżowych  na scenie głównej Polskiego Stoiska Narodowego przedstawiło swoja prezentację. Dodatkowo dwukrotnie  na scenie wystąpił Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki Pan Jarosław Wasik, wykonując swoje największe hity. Recital spotkał się o dużym zainteresowanie, a oklasków nie było końca.

Na stoisku oprócz materiałów promocyjnych można było skosztować Śmietankówki Oleskiej przygotowanej przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską z Olesna oraz skosztować regionalnego piwa z  Browaru Namysłów. Odwiedzający mieli również okazję skosztować regionalnych słodkości ze Spółdzielni Pracy „Cukry Nyskie” z Nysy, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Ciekawym elementem na stoisku były specjalne tablice z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, przy których odwiedzający nas goście mogli posłuchać największych polskich hitów muzycznych.

Zwiedzający mogli wziąć udział także w konkursie wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie, w którym czekały cenne nagrody m.in. vouchery na pobyty w najlepszych hotelach i pałacach Śląska Opolskiego,  a także wejściówki do największych atrakcji turystycznych naszego Regionu, m.in. : do JuraParku w Krasiejowie, a także odnowa biologiczna na zamku w Mosznej.

Odwiedzającym targi prezentowaliśmy najnowsze informatory i przewodniki po regionie, mapy i foldery, materiały promujące konkretne atrakcje turystyczne, obiekty noclegowe i gastronomiczne. Zainteresowaniem cieszyły się m.in.: przewodnik turystyczny po województwie opolskim, oferta turystyczna terenów wiejskich, informatory o zabytkach architektury drewnianej, zamkach i pałacach, muzeach, parkach krajobrazowych oraz mapy z największymi atrakcjami turystycznymi naszego województwa

Podczas uroczystej gali otwarcia i w pierwszych dniach targów obecni byli m.in. Prezes OROT Stanisław Rakoczy, Wicemarszałek Województwa Pan Roman Kolek , a także członek Zarządu OROT Pan Tadeusz Troszyński. Opolskie stoisko odwiedził również Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka wraz ze swoim zastępcą Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dariuszem Rogowskim, a także mieliśmy przyjemność gościć Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Pana Roberta Andrzejczyka. W czasie wszystkich dni targowych o gości odwiedzających nasze stoisko troszczyli się i udzielali rzetelnych informacji przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Urzędu Miasta Opola oraz OROT.

Dzięki współpracy z opolskimi obiektami noclegowymi mogliśmy przeprowadzić atrakcyjny konkurs dla gości odwiedzających nasze stoisko. Nagrody do konkursu ufundowane zostały przez:

  • Hotel Dębowe Wzgórze z Pokrzywnej
  • Hotel Arkas z Prószkowa
  • Hotel Festival z Opola
  • Hotel Szara Willa z Opola
  • Hotel Gorzelanny z Pokrzywnej
  • Moszna Zamek
  • Hotel Zacisze z Turawy
  • Hotel Piast z Opola
  • Pałac Pawłowice
  • Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

Sponsorom serdecznie dziękujemy za ponowne wsparcie promocji naszego regionu!

Po raz kolejny wspólna prezentacja Opolszczyzny okazała się ogromnym sukcesem, który odbił się szerokim i pozytywnym echem. Wszystkim naszym partnerom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę!

 

Opolskie Tourist Information Center

Thank you! Your report has been received. Your feedback helps us improve the quality of information published on our website.

Fill in the report form.

Name:
Contact:
Reason:

Thank you! Your report has been received. Your feedback helps us improve the quality of information published on our website.

Fill in the report form.

Name:
Contact:
Error description: