The site VisitOpole is currently under construction. For any comments or opinions write here: u.kiraga@ocit.pl We are sorry for any inconvenience.

Województwo Opolskie na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu.28.11.2018

     Po raz pierwszy Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego przygotowała stoisko Opolszczyzny podczas targów turystycznych we Wrocławiu. Była to jubileuszowa, X już edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego, która odbyła się w Hali Stulecia i trwała od 23 do 25 lutego 2018. Zainteresowanie naszym stoiskiem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania!

Wspólnie z nami promowali się Miasto Opole z Muzeum Polskiej Piosenki oraz Miasto Nysa, a w drugi dzień targów dołączyła do nas firma - Spływy Stobrawą i usługi przewodnickie „OPOLSKA PRZYGODA”. Jak zawsze przygotowaliśmy dla odwiedzających nasze stoisko mnóstwo atrakcji i materiałów promujących nasz region.

Przez trzy dni trwania targów nasze stoisko odwiedziło mnóstwo osób,  w tym wiele rodzin z dziećmi szukających pomysłu na wspólne spędzanie czasu wolnego. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze zamki i pałace, w tym Zamek w Mosznej czy Niemodlinie ale także JuraPark w Krasiejowie, Zoo w Opolu oraz wszelkie publikacje dotyczące turystyki aktywnej: spływy kajakowe, szlaki rowerowe oraz jeziora Turawskie i Nyskie. Mieszkańcy Dolnegośląska  szczególnie interesowali się Szlakiem Kulinarnym „Opolski Bifyj” i związanymi z nim wydawnictwami.

Zwiedzający nasze stoisko mogli zasmakować słodkości przygotowanych przez Spółdzielnie Pracy „Cukry Nyskie” oraz Oleskiej Śmietankówki, którą w celach degustacyjnych przekazała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Olesna. Zorganizowaliśmy również konkurs wiedzy o Opolszczyźnie, w którym do wygrania były cenne nagrody: pobyt w Hotelu Spałka**** w Kluczborku, gadżety oraz bony do Ośrodka Jakubus w Jakubowicach, a także pakiety od Miasta Opola i Muzeum Polskiej Piosenki.

Thank you! Your report has been received. Your feedback helps us improve the quality of information published on our website.

Fill in the report form.

Name:
Contact:
Reason:

Thank you! Your report has been received. Your feedback helps us improve the quality of information published on our website.

Fill in the report form.

Name:
Contact:
Error description: