The site VisitOpole is currently under construction. For any comments or opinions write here: u.kiraga@ocit.pl We are sorry for any inconvenience.

O końcu świata w powieści graficznej – spotkanie z Janem Mazurem w MBP w Opolu7 February

O końcu świata w powieści graficznej – spotkanie z Janem Mazurem
Prowadzenie: Piotr Guzik
7 lutego 2020 r. (piątek) / godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP

wstęp wolny

Koniec świata w Makowicach – powieść graficzna, o której sam autor mówi, że „powstawała w najdziwniejszych okresach jego życia”. Następuje atomowa zagłada, Polska znika z powierzchni ziemi. Poza jednym miejscem – pewną podlaską, odciętą od cywilizacji wsią. Dla jej mieszkańców to tylko chwilowa awaria, ale z biegiem czasu uświadamiają sobie, że znanego im świata już nie ma. Jak na to reagują?

JAN MAZURJAN MAZUR - urodzony w 1988 roku autor scenariuszy i minimalistycznych komiksów. Choć pisze tylko nieco lepiej, niż rysuje, pewnego dnia postanowił zająć się jednym i drugim. Ta decyzja przyniosła mu kilka nagród i wyróżnień, w tym pierwsze miejsce konkursu Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi i (czterokrotnie) Złotego Kurczaka - nagrodę przyznawaną komiksom niezależnym. Autor wydanego w 2017 roku albumu "Tam, gdzie rosły mirabelki", który został nominowany do tytułu najlepszego komiksu na MFKiG i uznany za jeden z najważniejszych komiksów roku przez Gazetę Wyborczą. Mieszka w Irlandii z żoną i psem.

Thank you! Your report has been received. Your feedback helps us improve the quality of information published on our website.

Fill in the report form.

Name:
Contact:
Reason:

Thank you! Your report has been received. Your feedback helps us improve the quality of information published on our website.

Fill in the report form.

Name:
Contact:
Error description: