The site VisitOpole is currently under construction. For any comments or opinions write here: u.kiraga@ocit.pl We are sorry for any inconvenience.

Spotkanie z Weroniką Kostyrko i prezentację książki "Tancerka i zagłada. Historia Poli Nireńskiej" w MBP w Opolu18 September 2019

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza na spotkanie z Weroniką Kostyrko i prezentację książki Tancerka i zagłada. Historia Poli Nireńskiej w dniu 18 września 2019 (środa), o godz. 18:00 w Sali Konferencyjnej MBP przy ul. Minorytów 4. Prowadzenie: Anna Mieszkowska

Wstęp wolny

Weronika Kostyrko kreśli złożony portret Poli Nireńskiej – tancerki i żony Jana Karskiego, dyplomaty i emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego, który w 1935 r. odbywał kilkumiesięczną praktykę konsularną w konsulacie polskim w Opolu. To nie jest książka o tańcu, a z pewnością nie tylko o nim. Autorka skrupulatnie wyłuskuje ze zdobytych materiałów i źródeł informacje pozwalające na zbudowanie wielowymiarowego portretu artystki pochłoniętej tańcem, ale i kobiety obdarzonej intensywnym życiem emocjonalnym.

Biografię Nireńskiej autorstwa Weroniki Kostyrko niewątpliwie warto przeczytać – nawet jeśli nie dla samego poznania życia i twórczości artystki – to dla warsztatu biografistki i ujmującego języka. To książka erudycyjna, zahaczająca o wiele dziedzin kultury, przez co ma szansę usatysfakcjonować szerokie grono odbiorców.

Weronika Kostyrko – dziennikarka, od 1991 do 2011 roku pracowała w „Gazecie Wyborczej” – kolejno jako reporterka sejmowa, redaktorka działu politycznego, korespondentka z Niemiec, redaktorka działu zagranicznego, założycielka i redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów”, redaktorka działu kultury i Gazety Świątecznej. Od 2012 roku redaktorka naczelna portalu Adama Mickiewicza Culture.pl. W latach 80. studiowała germanistykę, niderlandystykę i historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obecnie wykłada dziennikarstwo.


Partner spotkania:

Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Thank you! Your report has been received. Your feedback helps us improve the quality of information published on our website.

Fill in the report form.

Name:
Contact:
Reason:

Thank you! Your report has been received. Your feedback helps us improve the quality of information published on our website.

Fill in the report form.

Name:
Contact:
Error description: