Sehr geehrte Damen und Herren, die Internetseite VisitOpolskie wird zeitweise umgebaut. Alle Bitten und Fragen senden Sie an die Emailadresse: u.kiraga@ocit.pl Vielen Dank für Ihr Verständnis.

Opolskie na Targach GLOBalnie 2016 w Katowicach22.03.2016

W dniach 18.03. – 20.03.2016 r. w nowoczesnym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się już 22 edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie. Tematem przewodnim imprezy była rodzinna turystyka aktywna. Wśród wystawców znaleźli się touroperatorzy, biura podróży, krajowe i zagraniczne regiony turystyczne, przewoźnicy, przedstawiciele bazy noclegowej i gastronomicznej, sanatoria, uzdrowiska i ośrodki Spa. Krajem partnerskim tegorocznych targów była Tunezja, natomiast regionem i miastem partnerskim była Pszczyna. Bogaty program artystyczny oraz liczne konkursy i atrakcje zachęcały do odwiedzania tej imprezy przez uczniów szkół o profilu turystycznym, rodziny z dziećmi, a także seniorów.

Województwo opolskie prezentowało swoje walory na stoisku przygotowanym przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną przy współudziale Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Urzędu Miasta Opola, Urzędu Miasta Prudnik wraz z Miastem Partnerskim Krnov oraz Hotelu Zacisze z Turawy. Głównym przedmiotem zainteresowania odwiedzających były foldery i mapy prezentujące szlaki rowerowe i kajakowe, oferta bazy noclegowej z nastawieniem na turystykę rodzinną z atrakcjami dla dzieci, szlak drewnianego budownictwa sakralnego, a także możliwość poznania zamków i pałaców Opolszczyzny. Dużą popularnością cieszyły się również informatory, foldery i płyty DVD z Góry Św. Anny. Potencjalni turyści szukali także informacji o możliwościach aktywnego spędzania czasu na terenie województwa opolskiego. Stoisko województwa opolskiego cieszyło się ogromną popularnością również z uwagi na konkursy wiedzy o Opolszczyźnie, w ramach których można było wygrać m.in. pobyt weekendowy w Hotelu Mercure w Opolu, wstęp do strefy spa Hotelu Zacisze w Turawie, wstępy do strefy wellness Hotelu Hugo w Kędzierzynie-Koźlu, spływ kajakowy organizowany przez „Opolską Przygodę”, wejście na Wieżę Piastowską w Opolu, do ZOO w Opolu oraz na krytą pływalnię w Opolu. 

Vielen Dank! Ihre Anzeige ist aufgenommen worden. Dank Ihrer Meinung können wir die Qualität der vorhandenen Informationen ständig verbessern.

Füllen Sie bitte das Formular aus.

Vorname:
Kontakt:
Grund:

Vielen Dank! Ihre Anzeige ist aufgenommen worden. Dank Ihrer Meinung können wir die Qualität der vorhandenen Informationen ständig verbessern.

Füllen Sie bitte das Formular aus.

Vorname:
Kontakt:
Fehlerbeschreibung: