Vážení, Webová stránka VisitOpolskie je v rekonstrukci. Všechny komentáře a názory by měly být adresovány na: u.kiraga@ocit.pl Omlouváme se za případné nepříjemnosti.

Szlak Kulinarny "Opolski Bifyj" na IX Opolskim Festiwalu Smaków w Opolu05.02.2018

Jak co roku podczas ostatniego weekendu sierpnia na opolskim Rynku odbył się prawdziwy Festiwal Smaków, Opolskich Smaków! W dniach od 25.08 do 27.08.2017 przestrzeń wokół opolskiego Ratusza przeistoczyła się w miejsce pełne przyciągających zapachów, smakołyków różnorodnie podawanych do degustacji odwiedzającym, a także wrzawy pośród kolorowo przystrojonych domków. W takim miejscu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Szlaku Kulinarnego „Opolski Bifyj”.

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Zamkiem Moszna oraz Restauracją Na Wyspie z Niemodlina prezentowała Szlak Kulinarny „Opolski Bifyj” i jego członków, a tym samym promowała tradycyjną kuchnię Opolszczyzny. Zamek Moszna zapewnił porcje Kołocza Śląskiego z jabłkiem, które rozdawane były odwiedzającym stoisko podczas trzech dni trwania imprezy. Restauracja Na Wyspie z Niemodlina  natomiast w niedzielę prezentowała swoje popisowe danie- Karpia po Niemodlińsku, którego aż 400 porcji zostało rozdane gościom, którzy odwiedzili stoisko Szlaku Kulinarnego Opolski Bifyj.

Ponadto podczas Festiwalu odbył się konkurs Wiedzy o Szlaku Kulinarnym Opolski Bifyj. Nagrody w konkursie w postaci różnego rodzaju voucherów, upominków zostały ufundowane przez restauracje zrzeszone w Szlaku. Za nagrody dziękujemy:

- Restauracji Śtantin w Starych Siołkowicach

- Restauracji Hotelu Zacisze w Turawie***

- Restauracji „Pasja” w Hotelu Spałka**** w Kluczborku

- Restauracji Hotelu Szara Willa w Opolu ***

- Hotelowi Hugo Business & Spa w Kędzierzynie-Koźlu ***

- Restauracji w Pałacu Pawłowice ***

- Restauracji Villa Park w Opolu

- Restauracji Zapiecek w Mirowszczyźnie k. Rudnik

- Hotelowi Dębowe Wzgórze w Pokrzywnej ***

Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem! Przez 3 dni wzięło w nim udział ponad 200 osób!!!

Na stoisku Szlaku Kulinarnego Opolski Bifyj, ku zadowoleniu odwiedzających Festiwal, można było popróbować piwa z Browaru Namysłów, który udostępnił trunek do celów degustacyjnych  promując tym samym Śląsk Opolski. Nie zabrakło także wyrobów cukierniczych ze Spółdzielni Pracy „Cukry Nyskie” z Nysy, która przekazała do degustacji swoje najlepsze smakołyki. Bardzo serdecznie dziękujemy zarówno Browarowi Namysłów za przekazane piwo jak również Cukrom Nyskim za słodycze, które bardzo wszystkim smakowały.

Wszystkim obecnym na stoisku członkom Szlaku za obecność oraz przygotowanie smakowitego poczęstunku serdecznie dziękujemy! Taka promocja „Opolskiego Bifyja”, lokali do niego przynależących oraz kuchni tradycyjnej z pewnością wpłynie na wzrost zainteresowania kulinariami Opolszczyzny wśród zarówno mieszkańców jak i turystów oraz na zwiększoną liczbę klientów restauracji ze Szlaku. 

Děkujeme vám. Zpráva byla přijata. Díky vaší zpětné vazbě můžeme stále zvyšovat kvalitu dostupných informací.

Vyplňte přihlašovací formulář.

Název:
Kontakt:
Důvod:

Děkujeme vám. Zpráva byla přijata. Díky vaší zpětné vazbě můžeme stále zvyšovat kvalitu dostupných informací.

Vyplňte přihlašovací formulář.

Název:
Kontakt:
Popis chyby: